Już wkrótce możliwa większa ilość biokomponentów w benzynie

2014-04-03 18:50

Sejmowa komisja gospodarki przedstawiła projekt nowelizacji ustawy o biopaliwach. Według proponowanych poprawek zmieni się ilość dodawanych do benzyny bio-dodatków. Z obecnych 5 procent, ich ilość ma zostać zwiększona do 10 procent.

W projekcie znalazła się propozycja, aby do benzyny dodawać dwa razy więcej biokomponentów niż obecnie (z 5 do 10 proc.). Określone dodatki mogłyby być używane nawet w stężeniu 22 proc. Ponadto, sprzedawcy do 2020 roku będą mieli obowiązek oferowania paliwa z 5-procentową zawartością bioetanolu. Takie paliwo będzie oznaczone jako E5.

Przeczytaj też: Opłaty za podróż autostradą A2 na odcinku Łódź-Warszawa możliwe już w 2015 roku

Rząd uzasadnia swoją propozycję faktem, że większość pojazdów z silnikami benzynowymi w Polsce jest dostosowana do paliwa E10. W 2010 roku po polskich drogach poruszało się 6 mln 683 tys. samochodów, z czego jedna trzecia mogła być napędzana paliwami z 10-procentowym dodatkiem biokomponentów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE