Karambol na przejściu dla pieszych. Jazda na zderzaku się zemściła

2021-07-28 13:41
Karambol w Mikołowie
Autor: STOP CHAM Karambol w Mikołowie

Pieszy miał dużo szczęścia, że nie wszedł na przejście szybszym krokiem. Poranna kolizja czterech aut w Mikołowie mogła się skończyć tragedią, a wszystko przez jazdę na zderzaku i brak wystarczającej uwagi. To drogowe przewinienie, które popełniamy bardzo często.

To typowe wykroczenie drogowe, którego dopuszczają się polscy kierowcy. Gdy dodamy do tego słońce świecące prosto w oczy i wczesną porę, mamy przepis na niebezpieczny wypadek. Tak właśnie skończyło się zatrzymanie samochodu przed przejściem dla pieszych w Mikołowie. Na wielopasmowej drodze, na przejściu bez sygnalizacji świetlnej doszło do kolizji czterech samochodów. Wszystko zaczęło się od nagłego hamowania jednego z nich.

Pieszy wchodził na przejście, gdy samochody jadące na trzech pasach zatrzymały się, by ustąpić mu pierwszeństwa. To prawidłowe zachowanie zaskoczyło innych uczestników ruchu, którzy jechali zbyt szybko i zbyt blisko poprzedzających aut, by zareagować wystarczająco wcześnie. Na skutki nie trzeba było długo czekać.

W zdarzeniu, do którego doszło kilka dni temu przed godziną siódmą rano ucierpiały cztery auta. Z pewnością nie będą to lekkie uszkodzenia - uderzenie w tył potrafi zmasakrować podłużnice, zawieszenie i podłogę samochodu. Cieszy jednak fakt, że żaden uczestnik zdarzenia nie odniósł obrażeń. Nietrudno sobie wyobrazić, jak mogłoby się skończyć potrącenie pieszego.

Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE