Motocykliści na polskich drogach. Poznaliśmy drastyczne statystyki

2021-07-28 11:19
Motocykliści na polskich drogach
Autor: Policja Motocykliści na polskich drogach

Zbyt duża prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, brak zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami oraz brawura - to główne przyczyny wypadków powodowanych przez motocyklistów. Policja pokazała drastyczne statystyki. Jest coraz gorzej?

Motocykle cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych kierowców. Dla coraz większej grupy osób to pasja, a zarazem łatwiejszy i szybszy sposób przemieszczania się z punktu A do punktu B. Jeszcze inni widzą w jednośladach weekendowe hobby.

Niezależnie od tego, jak często siadamy na dwa kółka, należy pamiętać, że oprócz wielkiej frajdy, istnieje także pewne ryzyko. Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący niezależnie od wieku czy stażu posiadania prawa jazdy, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy

Z policyjnych danych za pierwsze półrocze 2021 roku wynika, że motocykliści byli sprawcami 24 wypadków, w których śmierć poniosły 4 osoby, a 23 osoby zostały ranne. Kierowcy jednośladów spowodowali w sumie 109 kolizji. W niedzielę 25 lipca kolejny motocyklista stał się ofiarą zdarzenia drogowego. Do wypadku doszło na DK1 w Romanowie koło Częstochowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE