Kierowca busa dostał nauczkę. Gnał po mokrym i wylądował na boku

2021-10-14 11:48
Gnał po mokrym i wylądował na boku
Autor: Policja Gnał po mokrym i wylądował na boku

Pomorscy policjanci pracowali 12 października na miejscu groźnego zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie między Kostkowem a Chynowiem (woj. pomorskie). Kierujący samochodem dostawczym nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego stracił kontrolę nad pojazdem i przewrócił się na bok. Kierowca Iveco był nietrzeźwy.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło przed południem na trasie Kostkowo – Chynowie, pomorscy policjanci otrzymali we wtorkowe popołudnie (12 października). Na miejsce wypadku zostali skierowani funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy ustalili  że 27-latek kierujący dostawczakiem marki Iveco, jadąc w kierunku miejscowości Kostkowo, stracił panowanie nad pojazdem.

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg

W wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu bus wywrócił się na bok. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zbadali kierowcę alkomatem. Badanie wykazało, że w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE