Kierowca Ferrari przesadził z prędkością! Został ukarany najwyższym mandatem - WIDEO

2019-09-12 15:11 Rafał Mądry
Grupa SPEED dopadła pirata drogowego
Autor: Policja Śląska

500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Tak ukarano kierowcę czerwonego Ferrari, który został namierzony przez policjantów katowickiej drogówki. Wideorejestrator nieoznakowanego radiowozu nagrał sportowy samochód jadący z prędkością 177 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Śląscy funkcjonariusze grupy SPEED, mający na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach, dysponują podczas swoich codziennych działań ręcznymi miernikami prędkości oraz obsługują wideorejestratory w najnowszych nieoznakowanych radiowozach, takich jak BMW serii 3 GT czy Kia Stinger.

Zobacz koniecznie: Nowe Ferrari 812 GTS to najmocniejszy kabriolet na świecie i pierwszy taki model od 50 lat!

Policjanci katowickiej drogówki wchodzący w skład formacji SPEED, patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 86 zauważyli, jak lewym pasem z nadmierną prędkością porusza się czerwone Ferrari. Natychmiast podjęli działania w celu skontrolowania prędkości i zatrzymania kierującego. Pomiar prędkości wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, kierujący jechał 177 km/h.

Ferrari zostało zatrzymane przez funkcjonariuszy. Auto prowadził 49-letni mężczyzna, który został ukarany najwyższym możliwym mandatem w wysokości 500 zł, a do stanu jego konta dopisanych zostało 10 punktów karnych.

Najnowsze