Kierowco, nie przegap tego terminu! Ważna zmiana od 1 października

2021-09-22 14:02
Autostrada A4
Autor: Ralf Lotys/Wikimedia Commons Autostrada A4

Po kilkumiesięcznym okresie przejściowym, system poboru opłat drogowych viaTOLL odchodzi do lamusa. Od 1 października, na płatnych odcinkach dróg zastąpi go e-TOLL. Co ta zmiana oznacza dla kierowców i kto musi pospieszyć się z rejestracją w nowym systemie?

1 października 2021 nastąpi oficjalny koniec działania systemu viaTOLL, dobrze znanego każdemu kierowcy samochodu ciężarowego. Elektroniczny pobór opłat, który wystartował w 2011 roku, po 10 latach ustąpi miejsca systemowi e-TOLL. Nowe rozwiązanie, podobnie jak viaTOLL, będzie obowiązkowe dla kierowców pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. 

Przesiadka na system e-TOLL była możliwa od 1 lipca 2021 roku. Okres przejściowy kończy się 30 września 2021, a Ci, którzy nie zarejestrowali się w nowym systemie, muszą się pospieszyć. viaTOLL zostanie wyłączony już za parę dni.

Jak się zarejestrować?

Rejestracja, która jest obowiązkowa dla przewoźników wykorzystujących auta ciężarowe o DMC powyżej 3,5 tony może być dokonana na 3 sposoby. Niezbędne formalności możemy wypełnić online, w stacjonarnej sieci Miejsc Obsługi Klienta lub za pośrednictwem dostawcy kart flotowych. Wszystkie szczegóły znajdują się na tej stronie.

Nowy system wprowadza nowe możliwości, w tym opłacanie przejazdów po płatnych drogach bez użycia specjalnego urządzenia. W przypadku e-TOLL, geolokalizacja może się odbywać za pomocą smartfona i zainstalowanej na nim aplikacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE