Kierowcy tych marek aut parkują NAJGORZEJ! Potwierdzają to DONOSY

2020-11-11 15:16 Rafał Mądry
Blokada na kole za złe parkowanie
Autor: Shutterstock Blokada na kole za złe parkowanie

Którzy kierowcy parkują najgorzej? Okazuje się, że nieprawidłowości podczas parkowania najczęściej zdarzają się posiadaczom aut marki Volkswagen. Tak wynika z danych zebranych przez aplikację „Uprzejmie Donoszę”. Najwięcej takich zdarzeń ma miejsce na ulicach Warszawy, Wrocławia i Poznania.

Użytkownicy aplikacji „Uprzejmie Donoszę” do zgłaszania służbom źle zaparkowanych pojazdów w ciągu ostatniego roku zgłaszali każdego miesiąca średnio ponad 1500 takich przypadków. Najwięcej w historii jej działania, bo prawie 11 tys., odnotowano w Warszawie. Na drugim miejscu znalazł się Wrocław z wynikiem prawie 5 tys. zgłoszeń, a na 3 miejscu Poznań z liczbą 2687 zgłoszeń. Dalej był Gdańsk (1603), Szczecin (1054), Kraków (690) czy Bydgoszcz (505).

TOP 10 miast z największą liczbą zgłoszeń złego parkowania
Autor: materiały prasowe TOP 10 miast z największą liczbą zgłoszeń złego parkowania

Wśród 10 najczęściej źle zaparkowanych samochodów przodują właściciele samochodów marki Volkswagen - to aż 15,6%. Dalej mamy kiepsko zaparkowane pojazdy marek Renault (11,7%) i Opel (11,1%). Co ciekawe, na drugim biegunie znalazły się marki: Audi (7,1%), Fiat (7,5%) i Skoda (8,4%).

TOP 10 marek aut zgłaszanych za złe parkowanie
Autor: materiały prasowe TOP 10 marek aut zgłaszanych za złe parkowanie

Niewłaściwe parkowanie niekoniecznie przyczynia się do wystąpienia szkody komunikacyjnej. Eksperci porównywarki rankomat.pl sprawdzili, jak wśród posiadaczy tych marek pojazdów wygląda historia OC. Okazuje się, że właściciele samochodów marki Renault i Volkswagen są jednymi z najrzadziej deklarujących szkody w swojej historii ubezpieczenia, natomiast Audi i Fiata najczęściej. 66,3% posiadaczy aut Renault i 65,8% właścicieli Volkswagenów deklaruje, że nigdy nie spowodowało żadnej kolizji i wypadku. Na podium znaleźli się także posiadacze Skody z wynikiem 65,7%. Kierowcy samochodów Audi - 61,5%, Fiata 63,3%, Mercedesa 64,4%.

Jaki procent właścicieli danej marki deklaruje brak szkód w swojej historii OC
Autor: materiały prasowe Jaki procent właścicieli danej marki deklaruje brak szkód w swojej historii OC
Najnowsze