Komedia porażek. Pijany holował pijanego, a ten uderzył w autobus

2021-11-21 14:21
Pijany holował pijanego
Autor: Policja Pijany holował pijanego

Alkohol odbiera ludziom rozum. Kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania pochodzi z miejscowości Grabanowa w powiecie bialskim (woj. lubelskie). W bok jadącego autobusu miejskiej komunikacji uderzył Opel Omega, który holowany był przez kierowcę BMW. Okazało się, że zarówno holujący kierowca, jak i ten holowany, byli pijani.

W sobotę 20 listopada około godziny 15.30 bialscy policjanci zostali powiadomieni o zderzeniu się samochodu osobowego z miejskim autobusem w Grabanowie. Mundurowi pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie zastali holowanego Opla Omegę przez kierującego BMW. Do zderzenia się pojazdów doszło na skrzyżowaniu. Kierowca BMW wyjeżdżał z bocznej ulicy, a kierujący autem holowanym nie wyrobił się z odpowiednio mocnym skrętem i uderzył w bok jadącego z naprzeciwka autobusu. W kolizji nikt nie doznał obrażeń. Policjanci poddali kierujących kontroli trzeźwości. 26-letni mężczyzna z BMW miał 1,2 promila alkoholu w organizmie, a drugi 47-letni z Opla aż 3 promile. Funkcjonariusze zatrzymali obydwu kierującym prawo jazdy. Mężczyźni poniosą konsekwencje swojego postępowania i odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, a uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi są zabierane na okres 3 lat.

Nietrzeźwy kierowca wprowadza zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jazda pod wpływem alkoholu spowalnia koordynację ruchów, powoduje pogorszenie wzroku oraz zawęża pole widzenia. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów. Kierujący zawsze musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol zaburza tę sprawność. Na widok dziwnie zachowującego się kierującego warto zawsze reagować i powiadomić o takiej sytuacji policję.

Pijany holował pijanego
Autor: Policja Pijany holował pijanego

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE