Koniec produkcji Mitsubishi ASX. Czym teraz pojedziesz na działkę?

2021-07-30 12:56

Po jedenastu latach nadszedł kres produkcji Mitsubishi ASX. Prosta konstrukcja i sprawdzone, wolnossące silniki przyciągały klientów niczym magnes. Następcy na horyzoncie nie widać, a w kategorii "prosty samochód do wycieczek na działkę", trzeba będzie szukać czegoś innego. Co możemy wybrać zamiast Mitsubishi ASX?

Już niebawem Mitsubishi ASX nie będzie dostępne w salonach. Produkcja japońskiego crossovera, którego rynkowa kariera trwała 11 lat, dobiega końca. Choć Mitsubishi po drodze przeszło kilka liftingów i kuracji odmładzających, wciąż pozostało prostym samochodem z wolnossącymi jednostkami pod maską. Takich aut pozostało już niewiele, ale na działkę czymś przecież jeździć trzeba. Przygotowaliśmy kilka propozycji samochodów, które godnie zastąpią ASX w garażu każdego działkowca.

Wzięliśmy pod uwagę prostotę konstrukcji, dostępne jednostki napędowe, cenę eksploatacji i zakupu. Przygotowane propozycje mocno się od siebie różnią, co pokazuje tylko, że nawet wycieczki do domków letniskowych mogą mieć różne oblicza. Zobacz cztery alternatywy dla Mitsubishi, klikając w galerię poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE