Kontrowersyjne BMW Concept 4. Internauci są wobec niego bezlitośni

2019-09-12 14:27 Jan Guss-Gasiński

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie przyniosły ze sobą masę nowości. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych prezentacji to debiut BMW Concept 4, którego design ma być zapowiedzią następnej generacji BMW M3 i BMW M4. Fanom bawarskiej marki pomysł na nową stylistykę grilla nie przypadł jednak do gustu. W internecie posypała się lawina negatywnych komentarzy i prześmiewczych porównań nowej twarzy BMW do pyszczka chomika czy bobra.

W swojej informacji prasowej na temat nowych modeli koncepcyjnych, BMW w głównej mierze skupia się na grillu, który po raz kolejny został drastycznie zmieniony. Jak podaje producent, pionowe "nerki" mają być nawiązaniem do starych modeli, tj. BMW 328 czy BMW E9 (3.0 CSi). Pomijając fakt, że tego z Coneptu 4 są co najmniej dziesięć razy większe, to idea się zgadza.

Sprawdź: BMW M2 CS grasuje już po torze Nurburgring. To ciężkie działo wymierzone w stronę Porsche - WIDEO

Kiedy już napatrzymy się na ogromny grill, który wzbudza mieszane uczucia, w oczy rzucą się wąskie i poziome laserowe reflektory oraz zamontowane pod nimi masywne wloty powietrza. Linia boczna jest z kolei całkowicie pozbawiona agresywnych kształtów, jednak te cienkie lusterka i chromowane listwy wzbudzają zainteresowanie. Poza tym z boku nie sposób nie zauważyć tych 5-ramiennych, 21-calowych felg.

Wygląd modelu Concept 4 to sygnał, jak będzie wyglądać przyszłość BMW serii 4. Przód jest agresywny, bok spokojny, a tył? Z tyłu widać wielkie podobieństwo do flagowej Serii 8 Coupe. Tak więc, nie jest za ostro, ani za łagodnie. Linia nadwozia kończy się sportową lotką, pod którą znajduje się groźny dyfuzor z dwiema końcówkami układu wydechowego w dość nietypowym kształcie.

Zobacz: To największe i najprzestronniejsze BMW jakie zbudowano. BMW X7 40i xDrive Steptronic 8 - TEST, OPINIA

BMW Concept 4
Autor: BMW BMW Concept 4

Przeczytaj także: To najmocniejsze seryjne BMW. Jak się z nim żyje? BMW M5 Competition - TEST, OPINIA, WIDEO

Ponadto producent potwierdził, że nadchodzące BMW M3 i BMW M4 będę korzystały z tych samych jednostek co X3 M i X4 M. Oznacza to, że będą wyposażone w 3-litrowe, podwójnie doładowane rzędowe "szóstki", których moc wynosi 479 KM i 598 Nm momentu obrotowego. Można się więc domyślić, że decydując się na pakiet Competition, moc maksymalna będzie wynosić aż 510 KM.

Najnowsze