Kradli sportowe perełki i chowali w trawie

i

Autor: Policja Kradli sportowe perełki i chowali w trawie

Kradli sportowe perełki i chowali w trawie. Czeka ich długi urlop

2022-07-06 10:48

Po niespełna 24 godzinach od odebrania zgłoszenia dotyczącego kradzieży dwóch sportowych perełek, kradzione BMW M3 i Porsche Boxster zostały odnalezione na terenie gminy Kórnik. Grupa złodziei z Poznania została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Amatorom cudzej własności grozi od 5 do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec czerwca policjanci z Poznania otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia dwóch sportowych samochodów: BMW M3 E90 oraz Porsche Boxster. Według pokrzywdzonego sprawcy przecięli kłódkę na bramie zabezpieczającą wejście na plac firmy, a następnie wjechali na teren swoją lawetą i kolejno wywozili uszkodzone samochody. Mundurowym nie zajęło długo, by ustalić kto może być za to odpowiedzialny i gdzie schowane są ukradzione auta. Już następnego dnia doszło do przeszukania jednego z warsztatów na terenie gminy Kórnik. Podejrzenia policjantów okazały się być trafne - na terenie posesji ujawnili zaginione auta i zatrzymali dwóch złodziei.

SPRAWDŹ - System ISA w nowych autach. Zrobi wszystko, byś zdjął nogę z gazu

Slalom totalnie pijanego Ukraińca na małopolskiej drodze. Wiózł 7-letniego syna!

Czeka ich długi urlop

W chwili zatrzymania złodzieje zajmowali się rozbieraniem łupu na części pierwsze i nie kryli swojego zaskoczenia wizytą mundurowych. W warsztacie policjanci znaleźli zdekompletowane pojazdy, które zostały poddane oględzinom przez policyjnych techników, a następnie zabezpieczone. Zatrzymani na miejscu mężczyźni w wieku 32 i 37-lat  usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami do pojazdów.

ZOBACZ - Zakaz wjazdu na "Plac Pięciu Rogów" w Warszawie. Specjalne kamery

Pierwszy z nich decyzją prokura został oddany pod dozór policyjny, drugi natomiast otrzymał poręczenie majątkowe. Obydwu zatrzymanym grozi co najmniej do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 44-latek, który również miał związek z tą przestępczą działalnością, usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradli sportowe perełki i chowali w trawie

i

Autor: Policja Kradli sportowe perełki i chowali w trawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE