Bramki na autostradzie

i

Autor: GDDKiA Ministerstwo Finansów wprowadzi nową ulgę. "500 Plus" na każde auto

Właściciele tych aut mogą jeździć autostradami za darmo. Kto zaoszczędzi?

2022-07-04 16:58

Wakacyjna akcja "Autostrada do elektromobilności" doczekała się drugiej odsłony. Przejazdy płatnymi autostradami będą darmowe dla kierowców aut elektrycznych. By skorzystać z tej okazji, trzeba jednak spełnić dodatkowe warunki. Kto może zaoszczędzić i kiedy rusza kampania?

Darmowe autostrady dla aut elektrycznych

Akcja "Autostrada do elektromobilności" rusza ponownie. Od 4 lipca 2022 roku kierowcy aut elektrycznych mogą jeździć płatnymi odcinkami dróg za darmo! Należy jednak pamiętać, że skorzystanie z promocji jest możliwe pod kilkoma warunkami. Kto może zaoszczędzić w te wakacje, ile darmowych przejazdów przysługuje kierowcom i co trzeba zrobić, by wziąć udział w akcji?

Autostrada do elektromobilności 2022 - warunki

Bezpłatne przejazdy autostradami będą dostępne dla kierowców aut elektrycznych, którzy są członkami EV Klub Polska. By skorzystać z akcji, należy zarejestrować się na portalu klubu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. 

Zrzeszeni klubowicze otrzymają link do aplikacji Autopay, a w niej 5 darmowych przejazdów do wykorzystania na odcinkach autostrad A1, A2 i A4. Te drogi są objęte wakacyjną akcją.

Autostrada do elektromobilności

i

Autor: EV Klub Polska Autostrada do elektromobilności

Do kiedy potrwa akcja "Autostrada do elektromobilności"?

Akcja rozpoczynająca się 4 lipca 2022, potrwa do końca wakacji. Czas na wykonanie darmowych pięciu przejazdów skończy się wraz z końcem sierpnia tego roku. Kierowcy aut elektrycznych, w trasie nad polskie morze i z powrotem mogą zaoszczędzić na tej promocji 60 zł. Nie jest to kwota, która pozwoli zaszaleć, ale w połączeniu z niższym kosztem eksploatacji auta elektrycznego czyni taką wyprawę zdecydowanie bardziej przyjazną portfelowi. Celem akcji jest promocja lokalnie bezmisyjnych samochodów i podróżowania "elektrykiem" w dalsze trasy. Jak przekonuje Miłosz Kurzawski z Autopay, akcja "Autostrada do elektromobilności" to korzyść nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska.

Mimo, że emisje z transportu są jednym z kluczowych źródeł zanieczyszczenia powietrza w miastach, to problem ten dotyczy również miejsc ulokowanych wzdłuż dróg szybkiego ruchu. Wzmożony ruch pojazdów, głównie z napędem spalinowym, negatywnie oddziałuje na sąsiadujący z autostradą ekosystem. Premiując użytkowników aut elektrycznych na autostradach, jednocześnie promujemy zeroemisyjny transport.

Sonda
Czy rozważasz zakup auta elektrycznego?
Samochody elektryczne vs. spalinowe? Jaka przyszłość czeka motoryzację?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE