Kradzione części w kradzionej ciężarówce. Złodzieje wpadli na granicy

2021-10-12 16:11
Kradzione części w kradzionej ciężarówce
Autor: Straż Graniczna Kradzione części w kradzionej ciężarówce

W miniony piątek funkcjonariusze Straży Granicznej z przejść granicznych w Medyce i Korczowej udaremnili próby wywozu skradzionej ciężarówki oraz kilkudziesięciu podzespołów z aut marki BMW. Łączna wartość zatrzymanych przedmiotów oszacowano na 215 tys. złotych. Zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy.

Do pierwszego zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Medyce. Do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 44-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował ciężarówką wraz z naczepą na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze Straży Granicznej badający legalność ich pochodzenia ustalili, że zarówno ciągnik siodłowy, jak i naczepa, widniały w międzynarodowych bazach danych jako skradzione. Utratę pojazdów o szacunkowej wartości 160 tys. złotych zgłosiła cztery miesiące temu jedna z polskich firm transportowych.

Kilka godzin później na sąsiednim przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 37-letniego obywatela Ukrainy, podróżującego busem. Mężczyzna usiłował wywieźć z Polski kilkadziesiąt podzespołów z aut marki BMW różnych modeli serii X. Były to m.in. lusterka, drzwi, deska rozdzielcza, błotniki, podłokietniki, elementy wnętrza i inne. Jak ustalili strażnicy graniczni, wszystkie części miały mechanicznie usunięte oznaczenia identyfikacyjne. Wartość przedmiotów oszacowano na 55 tys. złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE