Kryterium Asów Karowa 2019 wygrał Kajetan Kajetanowicz. Dublet na 57. Rajdzie Barbórka - WYNIKI

2019-12-07 23:07 Rafał Mądry
Kajetan Kajetanowicz, Ford Fiesta WRC
Autor: Marcin Snopkowski Kajetan Kajetanowicz, Ford Fiesta WRC

Warszawski Rajd Barbórka będący ostatnią imprezą w kalendarzu sportów motorowych w Polsce, został tradycyjnie zakończony widowiskowym Kryterium Asów Karowej. W 2019 roku najlepszy w tej rywalizacji okazał się Kajetan Kajetanowicz jadący Fordem Fiesta WRC, który także został po raz siódmy z rzędu zwycięzcą Barbórki.

Ryk silników, zapach palonej gumy, efektowne poślizgi i niesamowite emocje zwieńczyły wymagający sezon w sportach motorowych. 57. Rajd Barbórka wraz z widowiskowym Kryterium Asów na ul. Karowej przeszły do historii. W sobotni wieczór 7 grudnia Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem pokazali na Powiślu, że na ten duet w Fordzie Fiesta WRC nie ma mocnych. Reprezentantom LOTOS Rally Team udało się osiągnąć najlepszy czas. Deszczowa aura nie sprzyjała. Nawierzchnia od początku do końca pozostawała mokra i śliska, przez co każdy, nawet najmniejszy błąd, mógł skończyć się dużą stratą czasu.

Sprawdź WYNIKI: 57. Rajd Barbórka 2019: siódmy raz z rzędu wygrał Kajetan Kajetanowicz

To już ósmy triumf na trasie Kryterium Asów Karowa w historii startów Kajetana, a szósty w karierze dublet na Barbórce (poprzednio Ustronianin wygrał Barbórkę i Karową w latach 2013, 2015, 2016, 2017 i 2018). Natomiast sam Rajd Barbórka „Kajto” wygrał po raz siódmy. 

Kajetanowicz sięgając po zwycięstwo wyprzedził Fiestą WRC o 0.77 sekundy Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka w Skodzie Fabii R5. Kolejny trzeci rezultat przypadł zespołowi Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski jadący Skodą Fabią (+3.24).

- To niesamowite! Kolejny raz z rzędu wygrywamy Kryterium Asów i Rajd Barbórka. Mimo, że dopiero zakończyliśmy ten sezon to już myślę o kolejnych startach. W poniedziałek ruszamy z przygotowaniami do Mistrzostw Świata w przyszłym roku. Mam nadzieję, że będziemy mogli znów realizować założone cele. W tym roku udało nam się wywalczyć drugie miejsce w Mistrzostwach Świata WRC2. Dziś wygrywamy Barbórkę i Karową, to fenomenalne uczucie! To kolejne, ósme trofeum z Kryterium Asów, które prawdopodobnie znowu będzie do wylicytowania w szczytnym celu, więc jeżeli chcecie je mieć, to nie szczędźcie pieniędzy. To dla nas też bardzo ważne rzeczy, jeżeli możemy pomagać kochając to, co robimy. To jest fantastyczne. Karową zadedykowałem synowi, który urodzi się w przyszłym roku. To dla mnie wielkie wydarzenie. Myślę, że dla każdego faceta. Teraz się cieszymy tym, co jest

– powiedział Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team.

Kryterium Asów Karowa 2019 - WYNIKI (TOP 10)

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Ford Fiesta WRC) 2:11,724 s
2. Marczyk/Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) +0,766 s
3. Chuchała/Rozwadowski (Skoda Fabia R5) +3,240 s
4. Ratajczyk/Szcześniak (Mitsubishi Lancer EVO X) +3,714 s
5. Kuchar/Dymurski (Peugeot 208 RX) +5,257 s
6. Huttunen/Lukka (Hyundai i20 R5) +5,422 s
7. Bouffier/Brodnicki (Ford Fiesta) +5,780 s
8. Oleksowicz/Sienkiewicz (Subaru Impreza GT) +6,610 s
9. Terlikowski/Rybarczyk (Mitsubishi Lancer EVO X) +6,830 s
10. Kabaciński/Kuśnierz (Ford Fiesta Proto) +8,547 s

Najnowsze