Limo-Jet - jedyna taka limuzyna. Zobacz ten szalony tuning - WIDEO

2018-12-20 13:11 Rafał Mądry
Limo-Jet
Autor: Limo-Jet Limo-Jet

Jest nieprzyzwoicie długa, luksusowo wyposażona i gotowa na najbardziej szaloną imprezę. Limuzyna będąca połączeniem samochodu i biznesowego odrzutowca to projekt, jakiego jeszcze było. To tuningowe dziwadło powstało w USA, gdzie zresztą zostało legalnie dopuszczone do ulicznego ruchu.

Limo-Jet to pojazd liczący niespełna 13 metrów długości. Maszyna ta choć wygląda jak samolot, to nie potrafi wzbić się w powietrze. W budowie co prawda wykorzystano kadłub niewielkiego odrzutowca amerykańskiej marki Learjet, ale pozbyto się silników i aparatury sterującej. Do napędu wykorzystano benzynowy silnik V8 od General Motors, a na miejscu pilota zamiast wolantu zainstalowano konwencjonalną kierownicę.

Imponująco wypada sprzęt multimedialny i nagłośnieniowy wykorzystany w tym projekcie. Gondole silników odrzutowych kryją głośniki, spod ogona wysuwają się dysze z kolejnymi, a jeszcze więcej sprzętu nagłaśniającego ukryto w burtach, z których w tradycyjnym samolocie wyrastają skrzydła. To wszystko sprawia, że limuzyna jest jednocześnie mobilną szafą grającą, której nie powstydziłby się dobry klub taneczny. W kabinie znaleźć można ekrany, telewizję, internet i dobrze zaopatrzony barek, z którego skorzystać podczas podróży może do 8 pasażerów.

Najnowsze