Łoś niestety tego nie przeżył. Kierowca Audi miał masę szczęścia

2021-05-14 17:02 Rafał Mądry
 Łoś padł po zderzeniu z Audi
Autor: Policja Kierowca Audi miał masę szczęścia

Kierowcy poruszający się jezdniami wiodącymi przez lasy oraz tereny obfitujące w pola i łąki, powinni być bardziej ostrożni i mieć się na baczności. W takich miejscach niespodziewanie potrafi wtargnąć na jezdnię zwierzyna. Taka sytuacja miała miejsce w Puławach (woj. lubelskie), gdzie nagle wprost pod nadjeżdżające Audi wybiegł łoś. Ciężkie zwierzę poważnie rozbiło auto i padło. Kierującemu pojazdem nic poważnego się nie stało.

To zdarzenie miało miejsce 13 maja po południu, na ulicy Żyrzyńskiej w Puławach. Kierujący Audi jechał w stronę Puław. W pewnym momencie, z lasu znajdującego się po prawej stronie drogi, wprost pod samochód wybiegł łoś i doszło do zderzenia. Zwierzę uderzyło w przednią szybę pojazdu. Kierujący osobówką 29-latek z gminy Końskowola może mówić o wielkim szczęściu ponieważ największa siła uderzenia skumulowała się na prawej i środkowej części szyby. Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń, a rany spowodowane przez rozbite szkło okazały się niegroźne. Łoś niestety padł.

Zobacz również: Stado jeleni ZAATAKOWAŁO z zaskoczenia! Kierowca CUDEM uniknął tragicznej śmierci - WIDEO

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze. Kiedy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól, na drogę może nagle wybiec dziko żyjące zwierzę. Zdarza się to najczęściej tuż przed wschodem słońca i zaraz po zapadnięciu zmroku, dlatego zachowajmy szczególną ostrożność i zwolnijmy, aby mieć możliwość szybkiej, odpowiedniej reakcji. Może nas uchronić przed tragedią na drodze oraz uchronić nieświadome zwierzę. Zwracajmy również uwagę na znaki ostrzegawcze, które informują nas o zagrożeniach. Pamiętajmy, że zbyt duża prędkość w zderzeniu z choćby niewielkim zwierzęciem może być tragiczna w skutkach.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze