Mają nosa do kradzionych aut. Dwa SUV-y odzyskane tego samego dnia

2021-07-21 12:25
Jeep Renegade pochodzący z kradzieży
Autor: Straż Graniczna Skradziony Jeep Renegade

Ujawnianie samochodów pochodzących z przestępczego procederu to chleb powszedni w pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Kolejne auta z nielegalnego źródła wyłapali mundurowi z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Mowa o dwóch SUV-ach średniej wielkości.

W dniu 20 lipca na przejściu granicznym w Medyce do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się 48-letni obywatel Ukrainy. Podczas rutynowej kontroli okazało się, że mężczyzna na lawecie przewozi SUV-a pochodzącego z przestępstwa dokonanego na terenie Niemiec. Suzuki Vitara o wartości około 35 tys. złotych było poszukiwane przez INTERPOL i europejskie organy ścigania.

Drugi samochód osobowy został odzyskany tego samego dnia w miejscowości Zaklików (powiat stalowowolski w województwie podkarpackim). Jeep Renegade ze zmienionymi numerami identyfikacyjnymi VIN został ustalony dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy Staży Granicznej i Policji z Rzeszowa. Nieduży SUV o wartości 55 tys. złotych został zatrzymany, a dalsze postępowanie w sprawie prowadzą teraz policjanci.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 31 różnych pojazdów mechanicznych pochodzących z przestępstwa o łącznej szacunkowej wartość 2,2 mln złotych.

Suzuki Vitara pochodzące z kradzieży
Autor: Straż Graniczna Skradzione Suzuki Vitara
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE