Ukradł SUV-a wartego 200 tysięcy złotych. Wpadł kilka godzin później

2021-07-01 9:54
Skradziony Jeep Grand Cherokee
Autor: Policja Złodzieje wpadli kilka godzin po kradzieży

Amatorzy cudzego mienia wpadli w ręce legnickich policjantów już kilka godzin po włamaniu i kradzieży pojazdu. Policjanci udowodnili jednemu z zatrzymanych krótkotrwałe użycie auta o wartości 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia odzyskali skradzione mienie.

Legniccy policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednej z firm na terenie miasta. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy dokonali kradzieży: laptopów, dysku zewnętrznego, telefonu komórkowego, kluczyków od kilku samochodów, kart płatniczych oraz samochodu. Wnikliwa i intensywna praca policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu doprowadziła do zatrzymania dwóch osób już kilka godzin po zdarzeniu. Poczynione ustalenia i doświadczenie funkcjonariuszy doprowadziły ich do Wrocławia, gdzie ujawniono i odzyskano skradzionego Jeepa Grand Cherokee o wartości 200 tys. złotych.

Zobacz również: Cisnął jak wściekły po ekspresówce! Starego Volkswagena rozpędził do ponad 200 km/h - WIDEO

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 46-latkowi zarzutów dotyczących krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Skradziony Jeep Grand Cherokee
Autor: Policja Złodzieje wpadli kilka godzin po kradzieży
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE