Marcin Gortat w nowym Porsche. To drogie i najbardziej sportowe wydanie modelu Panamera

2019-07-08 10:22

Choć od 2013 roku jest ambasadorem marki Porsche, to ze względu na swoje 211 cm wzrostu nie mieści się w żadnym typowo sportowym modelu. Marcin Gortat od lat jeździ więc dopasowanym do rozmiarów koszykarza modelem Panamera. Egzemplarz, jakim ostatnio sportowiec porusza się po Polsce, to dokładnie ostra Panamera GTS Sport Turismo.

Marcin Gortat co jakiś czas otrzymuje na użytek nowy egzemplarz Porsche. Jego aktualne zielone auto z czarnymi felgami oraz czarnymi elementami na nadwoziu to dokładnie Porsche Panamera GTS Sport Turismo. Takie nowe auto w salonie w podstawowej wersji kosztuje minimum 655 870 zł złotych. Wystarczy jednak sięgnąć po dodatki z listy opcji i cena auta rośnie do okolic miliona złotych.

Testowaliśmy: Porsche Panamera Turbo Sport Turismo 4.0 V8 550 KM pakiet Chrono Sport: bezcenna perfekcja

Licząca ponad 5 metrów długości Panamera GTS Sport Turismo napędzona jest benzynowym 4-litrowym silnikiem V8 bitrurbo. Jednostka ta wytwarza moc 460 KM i 620 Nm maksymalnego momentu obrotowego, która dosłownie katapultuje model GTS z miejsca! Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w 4,1 s, a prędkość maksymalna wynosi aż 289 km/h. Sportowe podwozie wykorzystujące w konstrukcji system aktywnego tłumienia PASM (Porsche Active Suspension Management) można dostosować do preferencji kierowcy. Potężne tarcze hamulcowe o średnicy 390 mm (przód) i 365 mm (tył) wzorowo odpowiadają za wytracanie prędkości. Tylna oś na życzenie może być skrętna.

Wnętrze wyróżnia się przede wszystkim elementami z czarnej Alcantary oraz wykończeniem z aluminium - to pakiet Sport Design, który w modelu GTS jest seryjny. Lista wyposażenia jest bardzo długa. Wielofunkcyjna kierownica jest podgrzewana i ma schowane za sobą łopatki do zmiany biegów. Cyfrowy kokpit Porsche Advenced Cockpit można konfigurować według własnych upodobań, a masa systemów wspomagających z pakietu Porsche InnoDrive podnosi bezpieczeństwo jazdy. Nad zegarami umieszczono wyświetlacz Head-up display prezentujący istotne informacje na szybie w zasięgu wzroku kierowcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE