Gwiazdy e-sportu za kierownicą NOWEGO BMW serii 4. Wśród nich Polak!

Za kierownicą wirtualnego pojazdu zawodowi gracze mogą siedzieć godzinami, jednak nic nie daje tak dużej frajdy, jak jazda po prawdziwym torze. Przekonali się o tym zawodnicy hiszpańskiej drużyny e-sportowej G2 Esports, którzy w ostatnim czasie mieli okazję podszkolić swoje umiejętności za kierownicą nowego BMW serii 4. Wśród komputerowych gwiazd znalazł się Marcin "Jankos" Jankowski, czyli najlepszy polski e-sportowiec 2020 roku!

E-sport to jedna z najbardziej rozwijających się branż ostatnich lat. Popularność niektórych tytułów komputerowych urosła do tak dużego stopnia, że ich twórcy wraz z wielkimi organizacjami organizują wielkie turnieje, w których główną nagrodą są często ogromne sumy. Ponieważ gry komputerowe są nieodłączną częścią życia dzisiejszej młodzieży, producenci samochodów podejmują z najlepszymi drużynami współpracę, by zdobyć zaufanie przyszłych, młodych kierowców.

Sprawdź: Nowe BMW serii 4 Coupe oficjalnie. Tak, wygląda jak wściekły bóbr - GALERIA

Jednym z niemieckich producentów, który mocno wspiera zawodników na internetowych arenach jest BMW, które jest sponsorem wielu największych drużyn e-sportowych, w tym G2 Esports, które na przestrzeni ostatnich lat osiągało wielkie sukcesy. Współpraca z tak wielkim graczem na rynku motoryzacyjnym umożliwia gwiazdom e-sportu brać udział w różnych szkoleniach - w końcu trzeba sprawdzić, co tak naprawdę reklamujemy.

Nowe BMW serii 4

Podczas ostatniego spotkania z samochodami BMW zawodnicy mieli szansę poznać najnowszy model BMW serii 4 Coupe. Gracze zasiedli za kierownicą bogato wyposażonych wersji 430i, które napędza 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 258 KM i 400 Nm. W przypadku tego wariantu cały moment obrotowy jest przekazywany na tylną oś za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej Steptronic. Takie połącznie pozwala na przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 5,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. W polskich salonach ceny nowego BMW serii 4 startują od 189 900 zł (420i). Testowany przez graczy wariant to wydatek rzędu co najmniej 212 900 zł.

Marcin Jankos Jankowski w nowym BMW serii 4
Autor: Instagram/jankos.lol Marcin "Jankos" Jankowski w nowym BMW serii 4
Najnowsze