Marka Infiniti żegna się z Polską. Zamknięcie salonów sprzedaży 31 marca. Co z opieką serwisową?

2020-03-26 11:25 Rafał Mądry

To postanowienie nie jest spowodowane ciężką sytuacją przedsiębiorców, którzy zmagają się z trudnościami w czasie walki świata z koronawirusem. Infiniti Polska już rok temu ogłosiło zakończenie swojej działalności. Finał tej decyzji nastąpi w dniu 31 marca 2020 roku - tego dnia Centra Infiniti w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu wydadzą ostatnie samochody klientom.

Japoński producent samochodów klasy premium po 1 kwietnia wycofuje się z Europy. Niestety Infiniti Motor Company podjęło decyzję o całkowitym skupieniu się na najważniejszych rynkach, do których nie nie należy Europa Zachodnia. 

Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym klientom i partnerom – osobom, które w ciągu ponad jedenastu lat, kiedy mieliśmy zaszczyt reprezentować markę w Polsce, doceniły wyjątkowość samochodów wcześniej znanych w Europie tylko w wąskim gronie koneserów motoryzacji. Dziękuję w imieniu nas wszystkich za każde wspaniałe spotkanie

– mówi Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP, który jednocześnie zaprasza na wyjątkową wyprzedaż w salonach Infiniti.

Pisaliśmy: Infiniti kończy swoją działalność w Europie Zachodniej!

Co z opieką serwisową

Prezes Grupy IP zapewnia jednocześnie o utrzymaniu pełnej i niezawodnej obsługi posprzedażnej wszystkich Infiniti, które długo jeszcze będą jeździć po polskich drogach. Dla użytkowników Infiniti nic się nie zmienia. Opieka serwisowa marki będzie prowadzona we wszystkich lokalizacjach, w których dotąd funkcjonowały Centra Infiniti. Szczegółowe informacje będą umieszczane na stronie www.centruminfiniti.pl. Od 1 kwietnia obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną marki Grupa IP będzie realizować wespół z największym dealerem w Polsce – wielooddziałową Grupą PGD. Formalnie IP będzie dalej prowadziło serwisy w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, a Grupa PGD otrzyma autoryzacje na kontynuowanie działalności serwisowej Infiniti w Sosnowcu, Krakowie i Poznaniu. W tym miejscu warto przypomnieć, że to właśnie Grupa PGD zainicjowała w 2008 roku obecność Infiniti w Polsce, i z niej wyrosła Grupa IP.

Wyprzedaż samochodów

Pozostały ostatnie dni na skorzystanie z niespotykanej okazji na zakup pojazdu, jaką stwarza wycofanie się Infiniti z rynku europejskiego. Dostępne są już ostatnie egzemplarze tylko trzech modeli - Q30, Q50 i QX60. Rabaty sięgają 30%. Osobom chcącym skorzystać z akcji wyprzedażowej pozostaje szybki kontakt. Z uwagi na koronawirusa Centra Infiniti zapewniają teraz przejście całego procesu zakupowego online, bez wizyty w salonie. 

Zobacz test: Infiniti Q60 3.0 V6 - jeżdżący efekt WOW

W historii polskiego rynku dealerskiego Infiniti, trwającej od listopada 2008 roku, salonem największej sprzedaży Infiniti w Europie była lokalizacja w Warszawie. Polskie przedstawicielstwo osiągało jedne z najwyższych na rynkach europejskich udziałów Infiniti w segmencie premium (nawet 1,24%), a w ciągu ponad jedenastu lat działalności sprzedało ponad 4400 samochodów ze znakiem nieskończoności na masce. 

Czy marka wróci na Stary Kontynent z samochodami elektrycznymi? Czas pokaże.

Najnowsze