Mercedes AMG-GT 73e na ostatniej prostej. Trwają testy piekielnie szybkiej hybrydy - WIDEO

Mercedes-AMG GT 73e na Nurburgringu
Autor: Car Spy Media Mercedes-AMG GT 73e na Nurburgringu

Na pętli północnej toru Nurburgring producenci testują rozmaite samochody. Mercedes nie omieszkał zabrać tam nadchodzącego modelu Mercedes-AMG GT 73e. Hybrydowy sedan ma generować ponad 800 KM, przyspieszać do setki w czasie krótszym niż 3 sekundy i ma szansę pobić rekord niemieckiego toru w klasie limuzyn, który należy obecnie do Jaguara XE Project 8.

Ponad 800 KM, 4-litrowe, podwójnie doładowane V8 i 200-konny silnik elektryczny na tylnej osi. Wygląda na to, że nadchodzące, hybrydowe AMG będzie prawdziwym potworem. Czterodrzwiowy Mercedes-AMG GT 73e jest jeszcze testowany na Nurburgringu, ale wygląda na to, że niebawem zobaczymy jego produkcyjną wersję. Hybryda w akcji została przyłapana przez twórców kanału Car Spy Media.

SprawdźCezary Pazura zabrał żonie nowe auto! Jest wypas i lans! ZDJĘCIA

O nowym Mercedesie nie wiemy jeszcze wszystkiego, ale premiera tego auta wisi w powietrzu już od pewnego czasu. Spekulacje, przecieki i domniemania doprowadzają do wniosku, że auto powinno przyspieszać do setki w czasie około 3 sekund, układ napędowy będzie generował łączną moc przekraczającą 800 KM, moment obrotowy sięgnie 1000 Nm, a napęd na 4 koła pomoże uzyskać piorunujące osiągi. 

Mercedes bez wątpienia wie, jak zaprojektować szybkiego sedana. W zeszłym roku model AMG-GT 63 S 4MATIC+ pokonał okrążenie Nordschleife w czasie 7:27.800, pobijając dotychczasowy rekord należący do Porsche Panamera. Po luksusowych, 4 drzwiowych sedanach, nowy, hybrydowy model AMG może próbować pobić rekord Jaguara XE Project 8 - prawdziwie torowej, limitowanej bestii w świecie sedanów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze