Mercedes luzuje krawat i przechodzi z kierowcą na "ty". Poznaj nowe funkcje systemu multimedialnego MBUX

2020-03-30 21:06 Jan Guss-Gasiński
Mercedes luzuje krawat i przechodzi z kierowcą na ty. Poznaj nowe funkcję systemu multimedialnego MBUX
Autor: Mercedes-Benz Mercedes luzuje krawat i przechodzi z kierowcą na "ty". Poznaj nowe funkcję systemu multimedialnego MBUX

Raport na temat opadów śniegu, horoskop albo quiz. Od kwietnia bieżącego roku asystent głosowy „Hej Mercedes” oferuje użytkownikom Mercedesów dostęp do czterech nowych opcji rozrywki. Tym samym zaawansowany system multimedialny MBUX (Mercedes-Benz User Experience) luzuje swój krawat i w ramach jednej z tych opcji zacznie zwracać się do swoich użytkowników na „ty”.

Zaktualizowany system multimedialny MBUX pozwala na nowy rodzaj interakcji między kierowcą a pojazdem oraz sprawia, że rodzi się między nimi bliska więź. Bezpośrednia forma zwracania się do użytkownika będzie stopniowo wprowadzana w nowych egzemplarzach od kwietnia 2020 r., między innymi w Polsce. Projektanci aplikacji mają nadzieję, że pomoże to wzmocnić emocjonalną więź między klientem a jego autem.

Nowa funkcja dla narciarzy

Wraz z nową aktualizacją Mercedes-Benz wprowadza w systemie MBUX opcję, która pozwala na sprawdzenie prognozy pogody dla określonych regionów – w niemal dowolnym języku. Funkcja obejmuje również raporty na temat opadów śniegu dla popularnych ośrodków narciarskich, takich jak Samnaun (ośrodek narciarski w Szwajcarii). Raport pokaże i odczyta szczegóły dotyczące głębokości śniegu w górach i w dolinie, a także dostarczy szczegółowe informacje o tym, ile wyciągów jest do dyspozycji i ile z nich obecnie działa. Aby aktywować, wystarczy przykładowo powiedzieć - Hej, Mercedes, jaki jest śnieg w Samnaun?

Horoskop

System wzbogacono także o funkcję osobistego horoskopu na życzenie (dostępną tylko w języku niemieckimi i brytyjskim angielskim). Aby poznać horoskop, kierowca musi głosowo podać swoją datę urodzenia lub znak zodiaku — Hej, Mercedes, podaj mi horoskop dla wodnika!

Gra w "Państwa i miasta"

Poza oferowaniem usług „astrologicznych” MBUX może zapewnić podróżującym dodatkową rozrywkę i urządzić im quiz geograficzny na temat stolic świata. Wszystko to sprawia, że podróż Mercedes-Benz jest jeszcze przyjemniejsza.

Sprawdź: Tak na komendy głosowe reaguje nowy Mercedes. System MBUX zaskakuje odpowiedziami - TEST WIDEO

Nowe usługi uzupełniają szeroką gamę funkcji z zakresu rozrywki i wsparcia, jakie system operacyjny MBUX oferuje podczas podróży. Oprócz przyjaznego dla użytkownika asystenta głosowego wyróżnia go intuicyjna obsługa menu za pomocą ekranu dotykowego oraz nawigacja korzystająca z techniki rozszerzonej rzeczywistości.

Najnowsze