Robią to niemal wszyscy kierowcy! 200 złotych mandatu i 5 punktów karnych

2021-09-23 11:18
Wypadek ciężarówki na S3
Autor: Policja Wypadek ciężarówki na S3

Kiedy wydarzy się wypadek, a ruch jest utrudniony, najgorszą rzeczą jaką mogą zrobić przejeżdżający obok zdarzenia kierowcy, to zwolnić i wyciągnąć telefon. Takie sytuacje mają miejsce coraz częściej, dlatego funkcjonariusze zaczęli reagować. Pracując na miejscu wypadku ciężarówki na S3, za robienie zdjęć i filmów mundurowi wystawiali mandaty.

Do niebezpiecznego wypadku ciężarówki doszło ok. godz. 15.00 we wtorek (21 września) na drodze ekspresowej nr 3. W wyniku wypadku krajowa „trójka” na odcinku pomiędzy Sulechowem, a Zieloną Górą była zablokowana przez kilkanaście godzin. Podczas wyjaśniania wszystkich okoliczności zdarzenia okazało się, że kierującym jest 55-letni mieszkaniec Wielkopolski. Przyczyną, jak się okazało, był alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że szofer miał w swoim organizmie 1,7 promila alkoholu. Sprawca zamieszania odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wypadek ciężarówki na S3
Autor: Policja Wypadek ciężarówki na S3

Ukarano też innych kierowców

Tego dnia nie tylko kierujący TIR-em został ukarany mandatem karnym. Mundurowi w trakcie zabezpieczenia miejsca wypadku zaobserwowali bardzo niepokojące zjawisko. Mianowicie wielu kierujących przejeżdżających obok leżącej ciężarówki, wyciągało telefony, jednocześnie jadąc i nie kontrolując co dzieje się przed nimi na drodze. Robiąc zdjęcia i kręcąc filmy, kierowcy puszczali kierownicę, tracąc w ten sposób kontrolę nad pojazdem.

Kilku z nich zostało zatrzymanych i ukaranych przez policjantów mandatami i punktami karnymi (200 złotych i 5 punktów karnych) za korzystanie z telefonów podczas jazdy. Takie zachowanie jest warte potępienia i napiętnowania, gdyż prowadzi do spowolnienia ruchu na wolnym pasie – kierowcy zwalniają aby obejrzeć zdarzenie i nakręcić film – oraz może prowadzić do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń na drogach, czego świadkami policjanci byli wielokrotnie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE