Młody w BMW narobił kłopotów. Pokiereszował siebie i kolegę uderzając w koparkę

2020-09-11 9:17 Rafał Mądry

Kolejny młody kierowca przekonał się na własnej skórze, do czego potrafi prowadzić jazda pod wpływem alkoholu. 18-latek poruszający się 17-letnim pasażerem samochodem marki BMW, uderzył na drodze w koparko-ładowarkę. Młodzi ludzie trafili z obrażeniami do szpitala.

Do tego poważnego zdarzenia doszło 9 września na drodze krajowej nr 22 w rejonie Dobiegniewa (woj. lubuskie). Około godziny 20 policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali zgłoszenie o wypadku drogowym na odcinku Rolewice–Stare Osieczno. Służby ratunkowe zastały na miejscu roztrzaskane BMW serii 5 oraz stojącą na poboczu koparko-ładowarkę. Okazało się, że BMW wjechało w pojazd budowlany.

Zobacz również: Tak skończyła się jazda na podwójnym gazie i z butelką w samochodzie

Pomoc medyczna została udzielona młodzieńcom w wieku 18 i 17 lat, którzy podróżowali BMW. Starszy z nich kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Pogotowie ratunkowe przewiozło poszkodowanych do szpitala z obrażeniami głowy i kręgosłupa. Mundurowi wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku.

Odpowiedzialny za wypadek 18-latek musi się teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości podlega surowej karze. Sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł (przedział od 5000 zł do 100 000 zł) oraz może ograniczyć bądź pozbawić wolności nawet do lat 2.

Najnowsze