Młody w Mustangu gnał prawie 150 km/h w zabudowanym!

2021-09-20 10:50
Fordem Mustangiem jechał prawie 150 km/h w terenie zabudowym
Autor: Policja Pirat w Fordzie Mustangu

Przeginanie z prędkością nie popłaca. Łamanie dopuszczonych limitów szybkości jest łamaniem prawa, za co grożą kary finansowe, a nawet utrata uprawnień do kierowania pojazdami. Takiego brawurowego zachowania zakończonego okresowym zatrzymaniem prawa jazdy dopuścił się pewien 24-latek. Za kierownicą Forda Mustanga GT pędził prawie 150 km/h w terenie zabudowanym!

Przejażdżka szybkim Fordem Mustangiem nie skończyła się szczęśliwie dla mieszkańca powiatu dąbrowskiego (woj. małopolskie). Młody kierowca w czwartkowe popołudnie 16 września, natknął się na patrol tarnowskiej komendy miejskiej pełniący służbę w terenie nieoznakowanym radiowozem. W miejscowości Otfinów coś podkusiło kierowcę do nieodpowiedzialnego zachowania. Depnął mocno w gaz i gwałtownie przyspieszył na prostej. Okazało się, że w tym momencie znajdował się na celowniku policyjnego rejestratora. Pomiar wykazał 146 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci natychmiast ruszyli za kierowcą Mustanga i kilka kilometrów dalej dokonali zatrzymania. 24-latek pożegnał się prawem jazdy na najbliższe trzy miesiące, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Ford Mustang GT to mocny sprzęt napędzany 5-litrowym V8. Wolnossący silnik generuje 450 KM i 529 Nm, co przekłada się na wciskające w fotel przyspieszenie. Wersja z automatyczną 10-stopniową skrzynią pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h. Opanowanie takiej mocy w blisko 2-tonowym aucie jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że cały moment obrotowy trafia na tylną oś. Mustangi to samochody słynące ze swojej nadsterowności. Bardzo chętnie tracą przyczepność i jeżdżą bokiem, sprawiając tym samym niespodzianki mniej doświadczonym kierowcom.

Fordem Mustangiem jechał prawie 150 km/h w terenie zabudowym
Autor: Policja Pirat w Fordzie Mustangu

Tak prezentuje się Ford Mustang GT

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE