Mniejszy ruch na drogach prowokuje do szybszej jazdy? Nie ulegaj takiej pokusie!

2020-04-02 15:00 Jan Guss-Gasiński
Kontrola prędkości
Autor: mat. policji

Wprowadzone pod koniec marca br. obostrzenia sprawiły, że na ulicach panuje bardzo mały ruch. Niestety dla wielu kierowców taka sytuacja oznacza, że można poruszać się po drogach szybciej niż zwykle. Przykładem takich zachowań jest czterech kierowców z woj. kujawsko-pomorskiego, którzy 1 kwietnia zostali złapani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy policji.

W związku z prowadzeniem przez rząd kolejnych obostrzeń, policjanci z kujawsko-pomorskiego Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili na drogach wzmożone kontrole. Podczas zaledwie kilku godzin mundurowi zatrzymali cztery osoby, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Sprawdź: Przez rządowe obostrzenia ci kierowcy nie mogą prowadzić pojazdów. Jesteś w tej grupie?

Pierwszym zatrzymanym okazał się 22-letni kierowca Alfy Romeo, który poruszał się z prędkością 103 km/h. Za drugim i trzecim razem funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego kierowcę Renault i 28-letniego kierowcę Volvo, którzy mieli na liczniku 102 km/h. Ostatnim za szybkim kierowcą tego dnia okazał się 44-letni kierowca Skody, który na "50-tce" pędził prawie 120 km/h. Każdy z kierowców został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i otrzymał na swoje konto 10 punktów karnych. Na koniec policjanci zabrali każdemu zatrzymanemu prawo jazdy na okres najbliższych 3 miesięcy.

Zobacz: Koronawirus, nowe obostrzenia. Ile osób może jechać w samochodzie? Jakie ograniczenia w przemieszczaniu się?

Pamiętajmy, że stan epidemii nie zwalnia nas z przestrzegania żadnych przepisów. Choć ruch na drogach jest znikomy, nie zapominajmy o ograniczeniach prędkości i zachowaniu szczególnej ostrożności.

Najnowsze