Narozrabiał i zapłaci - 16 tys. złotych kary! Kierowca Audi wpadł w tarapaty

2022-04-26 9:43
Kierowca Audi wpadł w tarapaty
Autor: Polska Policja Kierowca Audi wpadł w tarapaty

Kilkadziesiąt tysięcy złotych kary i do dwóch lat pozbawienia wolności - tyle grozi 36-latkowi ze Słupska (woj. pomorskie), który za kierownicą białego Audi mocno narozrabiał. Mężczyzna pod wpływem silnych środków odurzających próbował wymigać się od spotkania z policją. Okazało się, że posiadał sądowy zakaz, a jego pojazd nie spełniał żadnych norm.

Do sytuacji doszło w czwartek (21 kwietnia), kiedy uwagę funkcjonariuszy z kryminalnego oddziału w Słupsku zwróciło białe kombi. Kierujący autem marki Audi na widok mundurowych przestraszył się i gwałtownie odjechał. Mundurowi włączyli sygnały do zatrzymania, jednak kierowca nie zamierzał poddać się bez walki. Podczas ucieczki pirat drogowy stwarzał bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W międzyczasie uderzył podwoziem pojazdu w próg zwalniający - wtedy z jego pojazdu zaczął wyciekać olej, a po kilkudziesięciu metrach kierowca zatrzymał się. Poszukiwany próbował kontynuować ucieczkę pieszo, jednak w tej dyscyplinie nie miał z policjantami żadnych szans.

Wywozili lawetą samochody z Krakowa. Policja zrobiła nalot na "dziuplę"

Miał sporo za uszami

Gdy na miejscu pojawił się patrol wyposażony w narkotesty, cała prawda wyszła na jaw. Tester wskazał, że słupszczanin wsiadł za kierownicę pod silnym wpływem amfetaminy. To jednak nie wszystko co zatrzymany miał na sumieniu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnej bazie, okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jego białe Audi już dawno powinno zostać wycofane z ruchu. Samochód nie miał ważnego przeglądu, wyposażenia obowiązkowego, a nawet ważnej policy OC. 

Za wykroczenia popełnione w trakcie ucieczki, a także te ujawnione po zatrzymaniu pojazdu, policjanci nałożyli na 36-latka mandaty w łącznej wysokości blisko 16 tysięcy złotych. Po zakończonych czynnościach pojazd został odholowany na koszt kierującego na policyjny parking. Dodatkowo o braku polisy OC został powiadomiony Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który może nałożyć na tego mężczyznę dodatkowe 6000 zł kary.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE