Nie do wiary! Jechał tak z towarem! Auto notorycznie było przeładowywane

2021-05-17 10:21 Rafał Mądry
Przeładowany dostawczak z pękniętą ramą
Autor: GITD Kontrola drogowa samochodu dostawczego

Kierowcy samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony regularnie jeżdżą przeładowanymi pojazdami. Jeśli dodamy do tego kiepski stan techniczny, mamy przepis na niebezpieczną sytuację na drodze. Takie auto zagrażające bezpieczeństwu wychwycili wielkopolscy funkcjonariusze ITD, którzy 13 maja wycofali z ruchu dostawczaka z pękniętą ramą.

W czwartek 13 maja patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Konina zatrzymał samochód dostawczy z powodu podejrzenia przekroczenia dopuszczalnej ładowności pojazdu. Na pace przewożono dwie palety z cementem w workach. Po zważeniu okazało się, że przypuszczenia mundurowych były trafne. Auto z ładunkiem ważyło 4,7 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 t, co oznacza przeciążenie o 1,2 tony.

Zobacz również: Smutna codzienność na polskich drogach. Cztery kontrole, cztery zakazy dalszej jazdy

Nie tylko przeciążanie okazało się problemem. Dostawczak musiał wielokrotnie wozić za dużo towaru. Pojazd miał tak mocno popękaną ramę podwozia, że całe auto było wykrzywione. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu i zakazali kierowcy dalszej jazdy. Dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatami na kwotę 600 zł.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze