Nie zajechał daleko kradzionym SUV-em. Utknął w kanale podczas ucieczki

2020-02-07 14:31 Rafał Mądry
Mercedes-Benz GLC 250
Autor: Straż Graniczna Mercedes-Benz GLC 250

SUV-y, crossovery, słowem pseudo-terenówki. Aktualnie właśnie auta tego typu są w modzie oraz cieszą się największym zainteresowaniem poszukiwaczy nowych i używanych pojazdów. Oznacza to również niestety, że obok takich samochodów kręcą się złodzieje. Pojazdy z przestępstwa wywozi się za granicę lub rozbiera na części.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry – Babimostu w dniu 6 lutego prowadząc kontrole na drodze krajowej numer 32, wytypowali do zatrzymania czarnego SUV-a. Kierujący autem zignorował sygnały strażników. Choć początkowo zwolnił, to po chwili przyspieszył i oddalił się w kierunku Zielonej Góry. Funkcjonariusze udali się za nim w pościg powiadamiając również o zaistniałej sytuacji Policję.

Testowaliśmy: To najbardziej pożądany Mercedes w Polsce. Mercedes-Benz GLC 200 4MATIC - OPINIA

Kilka kilometrów dalej auto zjechało z głównej drogi do pobliskiego lasu w pobliżu Krosna Odrzańskiego. Tam też pojazd został porzucony poza drogą. SUV utknął w kanale, a jego kierowca zbiegł z miejsca.

Przeczytaj też: Rosyjskie dokumenty i niemieckie tablice w BMW. Podejrzenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły

Funkcjonariusze Straży Granicznej w trakcie sprawdzania danych porzuconego auta ustalili, że tablice rejestracyjne znajdujące się na pojeździe pochodzą od innego Mercedesa. Ustalono również, że porzucony czarny Mercedes-Benz GLC 250 o szacunkowej wartości 200 tys. złotych został skradziony tego samego dnia w miejscowości Lubeck na terytorium Niemiec. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi zielonogórska Policja.

Mercedes-Benz GLC 250
Autor: Straż Graniczna Mercedes-Benz GLC 250
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze