Rosyjskie dokumenty i niemieckie tablice w BMW. Podejrzenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły

2020-02-07 14:01 Rafał Mądry
Skardzione BMW 530i xDrive
Autor: Straż Graniczna Skardzione BMW 530i xDrive

BMW serii 5 to elegancki i zaawansowany technicznie samochód. Auto pozycjonowane w klasie wyższej jest wyposażane w mocne układy napędowe oraz masę rozwiązań podnoszących komfort jazdy, które znacznie wpływają na wartość końcową. Model ten niestety cieszy się zainteresowaniem złodziei, co potwierdza egzemplarz odzyskany w dniu 6 lutego przez funkcjonariuszy z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W Suwałkach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak współdziałając z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań, przystąpili do kontroli BMW 530i xDrive na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowcą sedana klasy premium był 30-letni obywatel Rosji. Mężczyzna do kontroli przedstawił rosyjski dowód rejestracyjny.

Zobacz również: Klasa premium kusi. Cudze Audi A5 Sportback spodobało się komuś za bardzo

Strażnicy nabrali podejrzeń, że dokumenty mogą być podrobione, a pojazd pochodzić z przestępstwa. Rozpoczęto więc procedury polegające na szczegółowemu sprawdzeniu auta pod kątem legalności jego pochodzenia. Przeprowadzona kontrola wykazała, że BMW serii 5 zostało skradzione na terenie Niemiec.

Kierowca został zatrzymany, a wyprodukowane w 2019 roku auto o wartości szacowanej na 217 tys. zł, trafiło na strzeżony parking. Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji kierowcę wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom Policji w Suwałkach celem dalszego postępowania.

Najnowsze