Niemcy wzięli się za włoskiego SUV-a. Oto Maserati Levante Trofeo po tuningu Novitec - GALERIA

2020-03-31 18:35 Maciej Lubczyński

Novitec zaczął przygodę z tuningiem SUV-ów właśnie od Maserati Levante. Niemiecka firma, która specjalizuje się w modyfikowaniu włoskich aut, przygotowała nowy, drugi pakiet dla Levante. Nie zabrakło zmian zarówno wizualnych, jak i mechanicznych.

Od przygotowanej przez Novitec modyfikacji Maserati Levante minęły 3 lata. To odpowiedni czas, by zaprezentować nowy pakiet. Tym razem, tuner wziął na warsztat topową odmianę Trofeo i dodał jej jeszcze więcej charakteru. Wzrosła także moc, która wynosi teraz 624 KM.

SprawdźNiemal 500 KM z czterech cylindrów. Mercedes-AMG A 45 S po chiptuningu szokuje mocą

Wzmocnienie widlastej ósemki, która pracuje pod maską Levante nie było dla Novitec problemem. Motor o pojemności 3.8 litra zaczerpnięty jest bowiem z Ferrari, a tuning samochodów tej marki jest dla Novitec chlebem powszednim.

Maserati Levante Trofeo po tuningu Novitec
Autor: Novitec Maserati Levante Trofeo po tuningu Novitec

Levante Esteso V2, bo tak nazywa się włoski SUV po tuningu, został ubrany w szaty, które od razu zdradzają, że nie mamy do czynienia z seryjnym wozem. Nadwozie zostało poszerzone za sprawą nadmuchanych błotników. Pas przedni zdobią powiększone wloty powietrza. Te pojawiły się również w przednim i tylnym zderzaku. Spoiler na klapie bagażnika nawiązuje do pozostałych elementów aerodynamicznych i został wykończony karbonem.

W oczy rzucają się również ogromne felgi z centralną śrubą. Jeśli chodzi o ich rozmiar to mówimy o 22-calowych obręczach, z oponami 295/30 na przedniej osi i 335/25 z tyłu.

Pakiet Esteso V2 nie byłby kompletny bez customowego zawieszenia. Włoski super-SUV został obniżony o 25 mm. Zmienił się również rozstaw kół - wszystko by całość wyglądała spójnie i estetycznie.

Moc 624 KM dotyczy oczywiście Trofeo, ale modyfikacje wizualne, felgi i specjalne zawieszenie są dostępne również dla innych wersji Levante - Gran Sport i GTS. Na szczęście dla posiadaczy słabszych odmian, Novitec zajmie się zwiększeniem mocy również w ich samochodach.