Niemiec w skradzionym Mercedesie! Auto zmierzało na Ukrainę

2021-01-14 10:27 Rafał Mądry
Mercedes-Benz pochodzący z kradzieży
Autor: Straż Graniczna Samochód dostawczy skradziony z wypożyczalni

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej, na pasie wyjazdowym z Polski zatrzymali dostawcze auto marki Mercedes-Benz, które zostało skradzione z wypożyczalni w Niemczech. Kierowcą pojazdu o szacunkowej wartości 275 tys. złotych był obywatel Niemiec.

Busa z rocznika 2020 o dużej wartości, w dniu 13 stycznia zatrzymano na drogowym przejściu granicznym w Korczowej. W trakcie sprawdzeń auta w międzynarodowych bazach danych mundurowi ustalili, że pojazd ten jest poszukiwany przez niemieckie służby. Samochód został zgłoszony jako skradziony na terytorium Niemiec. Mercedes-Benz należy do międzynarodowej sieci wypożyczalni samochodów.  

Zobacz też: Mundurowi pękają z dumy. Potężne terenówki i motocykle nareszcie dojechały na Podkarpacie - WIDEO

Autem zamierzał wyjechać na Ukrainę 52-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna kierujący busem tłumaczył mundurowym, że nie wiedział, iż auto pochodzi z przestępstwa. Teraz wszelkie okoliczności tej sprawy zbadają policjanci, którym sprawa ta została przekazana. 

To już kolejny Mercedes zatrzymany na podkarpackiej granicy z Ukrainą od początku 2021 roku. Wcześniej mundurowi w trakcie prowadzonych czynności wychwycili Mercedesa GLA 200d skradzionego na terenie Włoch. Więcej o tym pisaliśmy tutaj - ZOBACZ.

Potężne terenówki w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej
Najnowsze