Ukradli Audi i rozłożyli na śrubki

i

Autor: Policja Ukradli Audi i rozłożyli na śrubki

Wpadli po uszy

Niesamowite odkrycie policji. Ukradli Audi i rozłożyli na śrubki

2022-09-13 14:29

Niesamowite odkrycie policji. W pierwszym tygodniu września kryminalni z Gubina (woj. lubuskie) zdołali namierzyć "dziuplę", w której ujawnili skradzione na terenie Niemiec Audi A5. Gdy nakryli złodziei na gorącym uczynku, auto o wartości 150 tys. złotych było już rozłożone na śrubki. Na terenie posesji mundurowi znaleźli coś jeszcze...

Ukradli Audi i rozłożyli na śrubki

Za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, kryminalni z gubińskiej komendy zostali powiadomieni o zaginięciu szarego Audi A5. Z informacji wynikało, że luksusowy sedan został skradziony na terenie Niemiec. Po kilku godzinach służby namierzyły "dziuplę", w której miało znajdować się auto. Jak się okazało na miejscu, przypuszczenia mundurowych były trafne. Gdy policjanci wkroczyli na teren posesji, w jednym z budynków nakryli dwóch mężczyzn w wieku 39 i 40 lat na gorącym uczynku. Niestety, pojazd był już rozłożony na śrubki.

SPRAWDŹ - Staranowali bariery na przejściu granicznym. Wszystko zarejestrowały kamery

Pirat drogowy w lamborghini złapany pod Krakowem. Pędził z zawrotną prędkością

Za uszami mieli coś jeszcze

Niedługo po zatrzymaniu złodziei na miejsce dotarła grupa dochodzeniowo–śledcza wraz technikiem kryminalistyki, który zabezpieczał ślady. W toku dalszych czynności w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych, funkcjonariusze natrafili na uprawę krzewów konopi. Podczas przesłuchania obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa, a starszy z nich dodatkowo zarzut uprawy konopi.

ZOBACZ - Zniszczył jego Lamborghini, właściciel daje 100 tys. nagrody za wskazanie sprawcy. Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Decyzją sądu 39-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za zarzucany czyn zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast za nielegalną uprawę konopi ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 3.

Ukradli Audi i rozłożyli na śrubki

i

Autor: Policja Ukradli Audi i rozłożyli na śrubki
Sonda
Opłaciłeś już w tym roku ubezpieczenie OC?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE