Koń uciekał przed policjantami grupy SPEED

i

Autor: Polska Policja Koń uciekał przed policjantami grupy SPEED

Z radiowozem nie miał szans

Nietypowa akcja grupy SPEED. Policjanci ścigali konia

2022-11-16 14:08

Policjanci elitarnej drogówki specjalizują się w łapaniu niebezpiecznych kierowców, ale jak pokazuje to nagranie, grupa SPEED radzi sobie także ze ściganiem zwierząt. Pościg za wystraszonym koniem rozegrał się na ulicach Radomia. Interwencja zakończyła się pouczeniem.

Policjanci z grupy SPEED ścigali konia

Do tej nietypowej interwencji w wykonaniu funkcjonariuszy elitarnej drogówki doszło w piątek (11 listopada) po godz. 18.00. Ze zgłoszenia wynikało, że ulicami Radomia galopuje wystraszony koń. Mundurowi przyjęli zgłoszenie i udali się na ul. Kielecką. Zwierzę było bardzo zdezorientowane, a widok nieoznakowanego radiowozu nie robił na nim wrażenia. W pewnym momencie na miejsce przybiegła kobieta, która pieszo usiłowała dogonić spłoszonego rumaka. Okazało się, że 37-latka jest jego właścicielem.

Mundurowi zaprowadzili zwierzę w ślepą uliczkę

W pewnym momencie funkcjonariusze dostrzegli szansę na zatrzymanie zwierzęcia. Skierowali go bowiem w ulicę bez przejazdu, tak aby odciąć mu drogę dalszej ucieczki. Mundurowi świadomie nie użyli sygnałów dźwiękowych, aby go nie wystraszyć. Jak się okazało wierzchowiec brał udział w defiladzie z okazji Święta Niepodległości i w chwili nieuwagi właścicielki postanowił zwiedzić miasto.

Skończyło się na pouczeniu

Z uwagi na znikomy ruch w dniu świątecznym zwierzę nie stworzyło poważnego zagrożenia. Po zakończonej interwencji właścicielka konia została pouczona o obowiązujących środkach ostrożności podczas trzymania zwierzęcia.

Na drodze musimy być czujni

Policja przypomina, że poruszając się po drogach mogą nas spotkać różnego rodzaju sytuacje. Jako kierowcy musimy być przygotowani, że mogą stanąć nam na drodze zarówno dziki, łosie, sarny, lisy jak i zwierzęta gospodarskie lub domowe czy wierzchowce, które uciekną z parady.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany