Nissan Micra po zmianach na rok 2021. Co przyniosło odświeżenie? CENNIK

2020-11-20 10:59 Rafał Mądry

Nissan Micra piątej generacji został odmłodzony. Auto z roku modelowego 2021 będzie dostępne w salonach sprzedaży od grudnia, ale już teraz można go zamówić w promocyjnej cenie startującej od 57 900 zł. Gama modelowa Micry została uproszczona, pojawiły się nowe wersje wyposażenia, a pojazd zyskał różne poprawki.

Nissan Micra po zmianach ułatwi klientowi wybór auta zgodnie z jego oczekiwaniami i potrzebami. Poza znaną już wersją Acenta, Nissan dodaje nowy poziom wyposażenia N-Design oraz wprowadza do stałej oferty chętnie wybieraną przez klientów odmianę N-Sport. Klienci otrzymują możliwość stylizacji nadwozia z akcentami w innym kolorze lub opcję z reflektorami przednimi w technologii LED.

Testowaliśmy: Nissan Micra N-Sport 1.0 DIG-T: atrakcyjnie i z werwą

N-Sport teraz wchodzi na stałe do oferty modelu Micra. Elementy stylistyczne nadwozia obejmują czarne lśniące listwy boczne oraz listwy na przednim i tylnym zderzaku, a także nowe czarne nakładki na lusterka boczne. Efektownym dopełnieniem całości są 17-calowe obręcze kół z lekkiego stopu z elementami personalizacji w kolorze czarnym. Wyposażenie standardowe wersji N-Sport stanowią światła przednie i przeciwmgłowe w technologii full LED. We wnętrzu tapicerka foteli z wstawkami z Alcantary i idealnie komponujące się z nią, wykonane z tego samego materiału wstawki na desce rozdzielczej, podkreślają wysoką jakość wykończenia. Ergonomiczne siedzenia zapewniają solidne podparcie, oferując komfort i wygodę nawet podczas długich podróży.

N-Design to personalizacja w standardzie. Klient ma do wyboru listwy boczne oraz listwy na przednim i tylnym zderzaku w wersji chromowanej lub w błyszczącej czerni, a także stylizowane nakładki na lusterka boczne w tych samych kolorach. W wersji N-Design pakiet stylizacji nadwozia oraz efektowne 16-calowe dwukolorowe obręcze kół Genki dostępne są w standardzie. W stylistykę wnętrza doskonale wpisuje się nowoczesny design foteli z czarną materiałową tapicerką z szarymi akcentami oraz pokryte syntetyczną skórą detale takie jak panel deski rozdzielczej, boczne elementy konsoli środkowej na wysokości kolan czy wykończenia paneli drzwiowych,

Nissan Micra po zmianach na rok 2021
Autor: Nissan Nissan Micra z roku modelowego 2021

Wszystkie wersje modelu Micra, począwszy od bazowej Acenta, wyposażone są w szereg technologii poprawiających bezpieczeństwo, m.in.: wspomaganie ruszania na wzniesieniu, system kontroli ruchów nadwozia oraz system kontroli toru jazdy, który ułatwia prowadzenie pojazdu w trudnych warunkach. Pozostałe zaawansowane technologie oferowane są w ramach Pakietu Bezpieczeństwa. Pakiet, dostępny jako wyposażenie opcjonalne we wszystkich wersjach modelu, obejmuje: adaptacyjne światła drogowe, inteligentny system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych oraz system automatycznego hamulca awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych.

Pisaliśmy: Nissan LEAF potaniał i ma nowe atrakcyjniejsze CENY

Do napędu odmłodzonej Micry służy znany turbodoładowany benzynowy silnik 1.0 IG-T, łączony z 5-biegową skrzynią manualną lub automatyczną Xtronic. Jednostka ta spełnia wymagania najbardziej restrykcyjnej normy emisji spalin Euro 6d, co przekłada się na większą oszczędność paliwa i niższy poziom emisji CO2. Nissan Micra piątej generacji od chwili wprowadzenia na rynek w 2017 roku sprzedał się w 230 tysiącach egzemplarzy w 34 krajach Europy. Auto z roku modelowego 2021 będzie dostępne w salonach sprzedaży od grudnia, ale już teraz można go zamówić w promocyjnej cenie od 57 900 zł.

Nissan Micra rok modelowy 2021 - polski cennik

silnik/wersja Acenta N-Design N-Sport
1.0 IG-T 92 MT5

61 900 zł

57 900 zł

69 900 zł

65 900 zł

74 300 zł

70 300 zł

1.0 IG-T 92 Xtronic

68 300 zł

64 300 zł

76 300 zł

72 300 zł

80 700 zł

76 700 zł

Najnowsze