Przetarg wygrała koreańska marka

Tak wyglądają nowe radiowozy polskiej policji. Każdy kosztował ponad 150 tys. złotych

2022-11-25 11:08

Do floty Komendy Głównej Policji dołączyło właśnie 78 nowych Kii Sportage. Koreańskie SUV-y jako pierwsze zostały ozdobione nowym oznakowaniem, które niebawem pojawi się na wszystkich radiowozach i policyjnych motocyklach. Auta służb dostrzeżesz z daleka i nie przejedziesz obok nich obojętnie.

Polska Policja ma nowe radiowozy

Znamy zwycięzcę przetargu Komendy Głównej Policji! Już niebawem na drogi wyjedzie 78 nowych Kii Sportage w najnowszym oznakowaniu. Koreańskie SUV-y kierowcy dostrzegą z daleka i nie przejadą obok nich obojętnie. Teraz, zamiast niebieskich naklejek, auta będą ozdobione również jaskrawo-zielonymi odblaskami. Ponadto, po modernizacji nowe auta we flocie polskie policji, zamiast 10 sygnałów świetlnych, mają ich aż 30.

Nowe radiowozy polskiej policji kosztowały 13 milionów złotych

Najnowsze SUV-y zostały sfinansowane z Funduszu Wsparcia Policji (6 mln złotych) oraz budżetu Komendy Głównej Policji (7 mln złotych). Finalnie 78 egzemplarzy kosztowało 13 mln złotych, co oznacza, że cena jednego radiowozu wyniosłą ok. 166 tys. złotych.

Auta są napędzane przez benzynowy motor 1.6 T-GDi o mocy 150 KM, który został sprzężony z 6-biegową skrzynią manualną. W efekcie pierwsza "setka" pojawia się po blisko 10 sekundach, a prędkość maksymalna wynosi 182 km/h. Każde auto jest dodatkowo wyposażone w czujniki i kamerę cofania, koło dojazdowe czy również policyjny system łączności.

Auta z nowym oznakowaniem niebawem wyjadą na drogi

Pierwsza transza nowych radiowozów została dostarczona do Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Następne sztuki będą już trafiać do kolejnych komend w całej Polsce. Kie Sportage z nowym oznakowaniem niebawem wyjadą na drogi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają