Odnaleźli kampera wartego 230 tys. zł. Dom na kołach zaginął w Niemczech

2021-11-25 9:12
Odzyskany kamper o wartości 230 tys. zł
Autor: Policja Odzyskany kamper o wartości 230 tys. zł

Policjanci z komisariatu w Bierutowie (woj. dolnośląskie), w ramach czynności operacyjnych ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy znajduje się utracony z terenu Niemiec pojazd typu kamper. Funkcjonariusze pojechali pod wskazane miejsce i tam odzyskali pochodzące z przestępstwa auto oraz zatrzymali do sprawy 3 osoby.

Kampery pochodzące z przestępstw regularnie są w Polsce odnajdywane przez policjantów i strażników granicznych. W czasach pandemii koronawirusa tego typu rekreacyjne samochody są porządnym towarem. Bierutowscy funkcjonariusze w trakcie prowadzenia czynności służbowych ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie znajduję się kamper utracony z terenu Niemiec. Policjanci na miejscu zastali samochód marki Fiat ze specjalistyczną zabudowa mieszkalną, pozbawiony tablic rejestracyjnych. Po sprawdzeniu w systemie policyjnym okazało się, że faktycznie pojazd został utracony na terenie Niemiec i jest poszukiwany.

W trakcie realizacji na miejscu przebywały 3 osoby, które zostały zatrzymane w celu wyjaśnienia okoliczności tej sprawy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Wartość odzyskanego mienia oszacowano na 230 tysięcy złotych.

Odzyskany kamper o wartości 230 tys. zł
Autor: Policja Odzyskany kamper o wartości 230 tys. zł
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE