Odzyskali dwa kradzione Audi o znacznej wartości i znaleźli karoserię trzeciego

2019-10-22 9:46 Rafał Mądry

Bytowscy policjanci odzyskali dwa samochody skradzione na terenie Niemiec oraz ujawnili karoserię pojazdu utraconego w Warszawie. Audi S8 i Audi A7 oraz części z kolejnego Audi A7 znajdowały się na posesji należącej do 29-latki. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnień. Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Bytowscy kryminalni (woj. pomorskie) zajmujący się przestępczością samochodową ustalili, że na posesji w jednej z miejscowości w okolicach Bytowa ukryte są dwa kradzione samochody. Mundurowi potwierdzili swoje informacje i śledczy przeszukali wskazaną posesję i garaże. 

Przeczytaj też: Odzyskali dwa skradzione auta w jeden dzień. Ich łączna wartość wyniosła prawie 300 tys. złotych

W trakcie działań policjanci znaleźli skradzione w Niemczech Audi S8 (testowaliśmy takie auto - ZOBACZ). Śledczy ujawnili także szkielet samochodu i liczne części. Jak się okazało elementy te mogą pochodzić ze skradzionego w Warszawie Audi A7. Policjanci zabezpieczyli także do szczegółowych badań całe Audi A7 pochodzące najpewniej z kradzieży, którego numery identyfikacyjne prawdopodobnie zostały przerobione. Aby potwierdzić te przypuszczenia, auto będzie szczegółowo sprawdzone przez biegłych.

Wartość zabezpieczonych samochodów i części wynosi co najmniej 770 tys. złotych. W trakcie realizacji policjanci zatrzymali 29-letnią właścicielkę posesji. Sprawa jest rozwojowa, a mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Najnowsze