Odzyskali rodzinnego Golfa. Auta o wartości 100 tysięcy złotych szukał Interpol

2021-04-23 18:42 Rafał Mądry
Volkswagen Golf Sportsvan skradziony w Wielkiej Brytanii
Autor: Policja Pochodzący z kradzieży Volkswagen Golf Sportsvan

Wspólne działania funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz polskiego oficera łącznikowego w Wielkie j Brytanii, doprowadziły do ujawnienia na jednej z posesji w Kamiennej Górze przywłaszczonego Volkswagena Golfa Sportsvana. Pojazd ten figurował w bazie danych Interpol jako utracony na terenie Wielkiej Brytanii.

Policjanci Wydziału Kryminalnego, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej, w wyniku bardzo dobrej współpracy z polskim oficerem łącznikowym z Wielkiej Brytanii oraz policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili, iż jeden z mieszkańców Kamiennej Góry może być w posiadaniu pokazu pochodzącego z przestępstwa. Informacja mówiła o niespełna rocznym Volkswagenie Golfie Sportsvanie o wartości 100 tys. zł. Osobowy samochód widniał w bazie danych Interpol, jako pojazd utracony na terenie Wielkiej Brytanii. Interpol to międzynarodowa organizacja policji pomagająca organom ścigania w walce z wszelkimi formami przestępczości.

Przeczytaj również: Kompletnie pijany wpadł na granicy. Nie miał dokumentów i kierował skradzionym BMW

Kamiennogórscy funkcjonariusze mając na uwadze powyższe ustalenia, zatrzymali 43-letniego mieszkańca miasta. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna ten po zakupie pojazdu na terytorium Wielkiej Brytanii nie rozliczył się z wierzycielem i przywłaszczył sobie pojazd. Auto zostało zabezpieczone, a śledczy cały czas pracują nad tą sprawą.

Tak prezentuje się Volkswagen Golf Sportsvan

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze