Oznakowany Stinger 3.3 V6 już jeździ po Warszawie. Nie próbuj przed nim uciekać

2018-12-03 17:27 Rafał Mądry
Policyjna oznakowana Kia Stinger w Warszawie
Autor: Car Spotting Polska Policyjna oznakowana Kia Stinger w Warszawie

To pierwsze takie auto w policyjnych barwach. Oznakowany radiowóz Kia Stinger GT trafił do służby w warszawskiej policji. Samochód robi wrażenie nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale też swoimi osiągami. Topowa wersja Stingera to dla funkcjonariuszy wymarzone auto pościgowe.

Kia Stinger GT pokazana na targach Fleet Market 2018 dostała policyjne numery i wyjechała na stołeczne ulice. Jest napędzana 3.3-litrowym benzynowym silnikiem w układzie V6. Jednostka generuje moc 366 KM i aż 510 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na cztery koła za pośrednictwem ośmiostopniowej przekładni automatycznej. Auto przyspiesza do 100 km/h w 5,1 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi aż 270 km/h. Tym samym taki policyjny Stinger jest dużo szybszy od pełniących służbę w drogówce nieoznakowanych BMW 330i xDrive, które „setkę” osiągają w 5,8 s i mają elektroniczną blokadę do 250 km/h. W przełożeniu mocy na asfalt pomaga łączona z silnikiem ośmiostopniowa przekładnia automatyczna i napęd na cztery koła.

Podobne Stingery, ale już nieoznakowane i ze słabszymi silnikami trafiły na Śląsk. 8 egzemplarzy w różnych kolorach nadwozia (biały, czerwony, granatowy, niebieski, czarny) to wersje wyposażenia GT Line z benzynowymi silnikami 2.0 T-GDI, które są uzupełnieniem zaplecza transportowego katowickiej komendy wojewódzkiej (pisaliśmy o tym więcej tutaj -KLIKNIJ). Moc tych aut wynosi 255 KM i 353 Nm, napęd przekazywany jest na tylną oś poprzez 8-biegowy automat, a sprint do "setki" trwa 6 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 240 km/h.

Ile kosztują takie samochody? Cena podstawowego wariantu z silnikiem benzynowym 2.0 rozpoczyna się od 152 tys. złotych, a najmocniejszego V6 od 237 tys. złotych. Wersje 2.0 T-GDI GT Line - takie jak w śląskiej policji - to koszt 177 900 zł.

Tak wygląda oznakowana Kia Stinger GT

Najnowsze