PĘDZILI przez miasto nieoznakowanym RADIOWOZEM. Policjanci ŚCIGALI SIĘ z czasem

Nieoznakowany radiowóz BMW
Autor: Policja Nieoznakowany radiowóz BMW

Nietypowa interwencja przeprowadzona przez policjantów skarżyskiej drogówki miała miejsce 14 stycznia. Funkcjonariusze z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych wieźli do szpitala w Kielcach rodzącą bliźniaki kobietę. Mundurowi za kierownicą nieoznakowanego radiowozu marki BMW spisali się na medal! Przyszła mama dotarła w porę do lecznicy, gdzie urodziła bliźniaki.

Do nietypowej interwencji doszło w czwartek 14 stycznia na trasie K-42, gdzie ok. godz. 15.00 policjanci skarżyskiej drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem marki BMW. W trakcie kontroli pojazdu na ul. Legionów w Skarżysku (woj. świętokrzyskie) do mundurowych podbiegła pewna kobieta. Powiedziała, że jest z gminy Mirzec i wiezie rodzącą przedwcześnie córkę do szpitala w Kielcach. Kobieta była bardzo roztrzęsiona i nie była w stanie samodzielnie kontynuować jazdy samochodem. 

Sprawdź: Refleks uratował mu życie! Piękny manewr uwieczniony przez kamerkę samochodową - WIDEO

Do porodu pojechała nieoznakowanym radiowozem marki BMW
Autor: Policja Do porodu pojechała nieoznakowanym radiowozem marki BMW

Wyścig z czasem

Funkcjonariusze bez chwili wahania podjęli jedyną słuszną decyzję - zaprosili 31-latkę do samochodu i rozpoczęli wyścig z czasem. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i ruszyli do stolicy województwa.

W trakcie pogoni policjanci ustalili, że w połowie drogi kobietę przejmie jej mąż, jednak z uwagi na dynamiczną sytuację, ciężkie warunki na drogach i duże korki, funkcjonariusze postanowili zawieźć przyszłą mamę pod same drzwi szpitala. Załoga nieoznakowanego BMW dotarła na miejsce w mgnieniu oka i przekazała ciężarną pod opiekę personelu medycznego. Niedługo później tego samego dnia ok. godz. 17.00 na świat przyszła para bliźniąt - chłopiec i dziewczynka.

Szybsze od karetki

BMW 330i xDrive to auto napędzane turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 2.0 litra. Moc maksymalna wynosi 252 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na cztery koła. Dzięki takim parametrom przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 5,8 s. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Zobacz: Policyjne BMW 330i xDrive już na drogach. Jak rozpoznać nieoznakowane radiowozy?

Najnowsze