Pięć nowych radiowozów za 457 tysięcy złotych. Takie auta trafią do łódzkiej policji

Nowe radiowozy dla łódzkiej policji
Autor: Policja Nowe radiowozy dla łódzkiej policji

Do floty Komendy Miejskiej Policji w Łodzi trafiło 5 nowych, nieoznakowanych radiowozów. Zakup finansowany z budżetu policji i miejskiego urzędu ma ułatwić pracę funkcjonariuszom i kosztował 457 tysięcy złotych. Jakich samochodów należy teraz wypatrywać na łódzkich drogach? To popularny model, więc nie będzie łatwo.

Na początku marca odbyło się przekazanie pięciu nowych, nieoznakowanych radiowozów, które zasilą flotę łódzkiej policji. Kluczyki, z rąk Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, odebrał Komendant Miejski Policji w Łodzi młodszy inspektor Dariusz Dziurka. To popularne samochody, więc ich rozpoznanie na ulicy nie będzie możliwe na pierwszy rzut oka.

SprawdźDlaczego kradną katalizatory? Jest w nich coś DROGOCENNEGO

Nieoznakowane samochody to Kie Ceed z silnikami 1.4 o mocy 141 KM. Kompaktowy, koreański model dał się poznać jako jedno z najczęściej wybieranych przez służby mundurowe aut. Nie inaczej stało się tym razem, a zakup był finansowany z budżetu policji (247 tysięcy złotych) z dopłatą Urzędu Miasta Łodzi wynoszącą 200 000 złotych. Kie mają na pokładzie system multimedialny z dotykowym ekranem, bluetooth, LED-owe światła do jazdy dziennej, klimatyzację i szereg systemów bezpieczeństwa, takich jak asystent pasa ruchu czy system autonomicznego hamowania z 2 trybami pracy: miejskim i pozamiejskim.

Nowe radiowozy dla łódzkiej policji
Autor: Policja Nowe radiowozy dla łódzkiej policji

Spośród zakupionych pojazdów po jednym trafi w dyspozycję funkcjonariuszy z łódzkich komisariatów. To część większych zakupów, bo jak czytamy na stronie policji, od początku 2020 roku flota pojazdów znajdujących się na wyposażeniu łódzkiej Policji została odmłodzona o 23 nowe radiowozy.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze