Piekło kierowców! Kolejne rekordy na stacjach paliw, LPG najdroższe w historii

2021-10-12 10:45
tankowanie paliwa, stacja benzynowa
Autor: Rafał Mądry

Od niedawna możemy mówić nie o podwyżkach, a o rekordach. Ceny paliw są piekielnie wysokie, a litr LPG osiągnął najwyższą cenę w historii. Czy koszmar kierowców się skończy? Jak ceny paliw wpłyną na nasze życie?

Ten trend utrzymuje się na stacjach paliw o wiele dłużej, niż byśmy tego chcieli. Podwyżki cen paliw zdają się nie mieć końca, a w niektórych punktach osiągają historyczne szczyty. Litr LPG jeszcze nigdy nie był tak drogi, a we wtorek, 12 października 2021 możemy spodziewać się dalszych wzrostów. Kiedy skończy się piekło kierowców i dlaczego wzrosty cen dotkną nie tylko zmotoryzowanych?

Dopóki ceny w hurcie nie maleją, nie ma mowy o obniżkach na stacjach paliw. Detaliści sprzedają paliwo coraz drożej i na razie nie możemy spodziewać się, że ten trend się odwróci. Wysokie ceny mogą z nami zostać nawet zimą, co oznacza, że wyjazdy na ferie i święta mogą być w tym roku bardzo kosztowne. Po kieszeni dostaną nawet kierowcy korzystający z instalacji LPG, bo cena litra gazu osiągnęła historyczny szczyt. Na większości stacji, LPG kosztuje już ponad 3 zł za litr!

Ceny paliw są zmartwieniem nie tylko dla tych, którzy leją je do baku. Od kosztów tankowania jest bowiem również uzależniony koszt transportu dosłownie wszystkiego co kupujemy w sklepach. Choć ceny na stacjach paliw mogą być obojętne dla tych, którzy nie mają auta, z pewnością każdy prędzej czy później odczuje na własnej skórze, że tankowanie w Polsce jest dziś drogie jak nigdy.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE