Emotikony na personalizowanych tablicach rejestracyjnych

i

Autor: Instagram/personalisedplatesqld Emotikony na personalizowanych tablicach rejestracyjnych

Pierwsze na świecie emotikony na tablicach rejestracyjnych? Już wkrótce!

2019-02-25 12:31

Personalizowane tablice rejestracyjne cieszą się popularnością na całym świecie. Nic dziwnego, w końcu dzięki nim nasze auta, niezależnie od marki i modelu stają się wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Niektórzy na tablicach mają swoje imiona i nazwy firm, a w Australii już niebawem będzie można zamieścić na nich emotikony.

Na taki pomysł wpadły władze stanu Queensland w Australii, gdzie już od 1 marca będzie można ubiegać się o nowe tablice rejestracyjne z jedną z pięciu dostępnych emotikonek — śmiejącą się, puszczającą oczko, w okularach, zakochaną i uśmiechniętą.

Skąd ten pomysł? Zdaniem rzeczniczki Royal Automobile Club of Queensland (RACQ), Rebecci Michael, emoji są po prostu świetnym sposobem dla kierowców na wyrażenie samych siebie.

Od dłuższego czasu widzimy, że coraz więcej kierowców wspiera swój ulubiony zespół lub swoje ulubione miasto poprzez wstawianie symbolu na tablicy rejestracyjnej. Używanie emotikonek nie jest niczym innym.

- mówi Rebecca Michael

Niestety, na tę chwilę władze Queensland nie przewidują więcej niż pięciu wzorów, a jak dobrze wiemy, jest ich całe mnóstwo. Nowe numery rejestracyjne będą się składały z trzech liter, dwóch cyfr i oczywiście wybranej emotki, która będzie wyłącznie elementem ozdobnym.

Pogoń za najbardziej ekskluzywnymi numerami rejestracyjnymi sięgnęła absurdów już jakiś czas temu. Najlepszym przykładem są chyba Emiraty Arabskie, gdzie w kwietniu 2018 roku, niejaki Saeed Abdul Khafour Khouri zapłacił na aukcji w Abu Dhabi ponad 14 mln dolarów (ok. 52 mln złotych) za tablicę z numerem "1".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany