16-latka wjechała Fordem do rowu

i

Autor: Policja 16-latka wjechała Fordem do rowu

Nieletnia z promilami

Pijana 16-latka za kierownicą. Dziewczyna wjechała Fordem do rowu

2022-08-11 11:36

Zaledwie 16-letnia mieszkanka Pacanowa ma już na swoim koncie prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku. Nastolatka stanie przed sądem i nie ucieknie od odpowiedzialności, za skrajną głupotę, która mogła skończyć się tragedią.

Pijana 16-latka za kółkiem

Nastolatka z Pacanowa postanowiła wcześnie nabierać doświadczenia za kierownicą. Szkoda, że postanowiła zrobić to na drodze publicznej, bez uprawnień i po pijaku. 16-letnia kierująca wpadła do rowu, a na dodatek wiozła 17-letnią koleżankę, która również była pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło we wtorek (9.08) wieczorem, a informację o zdarzeniu otrzymał dyżurny buskiej komendy.

Nieletnia z promilami za kierownicą

Mundurowi od razu po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsce zdarzenia. Srebrny Ford Focus wpadł do rowu w miejscowości Słupia przy drodze krajowej nr 73. Funkcjonariusze byli w szoku, gdy okazało się, że autem kierowała 16-latka, a badanie alkomatem wykazało, że w jej organizmie są blisko dwa promile alkoholu! Przebadana alkomatem została również jej starsza, 17-letnia koleżanka - wynik nie pozostawił wątpliwości, że obie dziewczyny są nietrzeźwe. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkanka Pacanowa straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście, w pobliżu nie znajdowali się piesi, ani inni uczestnicy ruchu.

Nieletnia z promilami za kierownicą

i

Autor: Policja Nieletnia z promilami za kierownicą

Sprawa trafi do sądu rodzinnego

Po wykonaniu policyjnych czynności na miejscu zdarzenia, nieletnie zostały przekazane rodzicom. 16-latka z Pacanowa odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym. Całe szczęście, tym razem wypadek nie spowodował u nikogo poważnych obrażeń i obyło się się bez tragedii. Nietrudno domyślić się, że przy odrobinie pecha, skutki takiej jazdy mogły być opłakane.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE