Pijana 22-latka narobiła sobie kłopotu. Fałszywe tablice rejestracyjne, narkotyki i nieudana ucieczka

2020-02-14 18:55
Pijana 22-latka w Audi zatrzymana
Autor: Policja Pijana 22-latka w Audi zatrzymana

Czwartek trzynastego okazał się być pechowy dla 22-latki kierującej Audi. Trzeba jednak przyznać, że zrobiła wszystko, by ponieść karę - prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości, miała przy sobie narkotyki i nie chciała zatrzymać się do kontroli. Jej samochód nie był dopuszczony do ruchu, a tablice rejestracyjne pochodziły od innego wozu.

Co robisz, gdy prowadzisz samochód pod wpływem alkoholu, masz przy sobie narkotyki, a twoje auto nie jest dopuszczone do ruchu i jeździ na tablicach rejestracyjnych od innego wozu? To proste! Panikujesz, gdy zauważysz radiowóz policji. Funkcjonariusze z Żagania planowali zatrzymać do kontroli kierującą Audi, która na ich widok zaczęła zachowywać się w dziwny sposób. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem.

SprawdźRazem z prawem jazdy stracisz też samochód! Władze chcą skończyć z bezkarnością piratów drogowych

22-latka zaczęła uciekać po ulicach Szprotawy, popełniając przy tym szereg wykroczeń. Wyprzedzała na przejściu dla pieszych, przejeżdżała na czerwonym świetle i raz za razem traciła panowanie nad pojazdem. Pościg zakończył się w typowy sposób - po kilku kilometrach, kobieta zjechała samochodem na drogę gruntową, gdzie raz a porządnie utraciła nad nim kontrolę. Badanie trzeźwości wykazało pół promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zabezpieczyli i wysłali do laboratorium znalezione w samochodzie narkotyki, a po zatrzymaniu wyszło również na jaw, że niedopuszczone do ruchu Audi porusza się z tablicami rejestracyjnymi od innego auta.

22-latka odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, posiadanie środków odurzających oraz szereg wykroczeń drogowych.

Najnowsze