Pijany i bez odblasków potrącony przez BMW. Wina pieszego jest bezsporna

2020-06-30 9:05 Maciej Lubczyński
Pijany pieszy bez odblasków potrącony przez BMW
Autor: Policja Pijany pieszy bez odblasków potrącony przez BMW

Choć w przypadku potrąceń zazwyczaj mówimy o nadmiernej prędkości lub nieuwadze kierującego samochodem, w tym przypadku to wina pieszego jest bezstronna. Pijany mężczyzna bez odblasków wtargnął przed maskę BMW E92, które poruszało się po nieoświetlonej drodze poza obszarem zabudowanym.

21-latek, który kierował BMW, nie miał szans zauważyć pijanego pieszego, który wtargnął przed samochód na nieoświetlonym odcinku krajowej drogi nr 17. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (29.06) przed północą w miejscowości Wólka Łabuńska, w województwie lubelskim. Kierujący BMW serii 3 był trzeźwy i próbował hamować. Nie udało mu się uniknąć potrącenia pijanego mężczyzny.

SprawdźUlewa w Warszawie zbiera żniwa! Ferrari California utonęło na S8. Co ten kierowca sobie myślał? - WIDEO

Pieszy poruszał się po drodze w obszarze niezabudowanym i bez odblasków. Policyjne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. 23-latek z gminy Nielisz został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała.

Noszenie odblasków jest obowiązkowe poza obszarem zabudowanym

Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci i przypominają o obowiązku noszenia odblasków. Poruszając się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym zobowiązują nas do tego przepisy prawa. Policja przypomina jednak, że dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy zatroszczyć się o to, by niezależnie od rodzaju drogi kierowca miał szansę dostrzec nas wcześniej.

Najnowsze