Kontrola drogowa

i

Autor: Policja Kontrola drogowa

Miał sądowy zakaz

Pijany jak bela pojechał po farbę. Skala alkomatu wystrzeliła

2022-09-16 13:17

Pijany jak bela pojechał po farbę. Mundurowi z Bialskiej Komendy (woj. lubuskie) otrzymali 14 września zgłoszenie, dotyczące kierowcy osobowego Citorena. Z informacji zgłaszającego wynikało, że podejrzany może znajdować się pod silnym wpływem alkoholu. Wraz z autem funkcjonariusze namierzyli także jego właściciela. Podczas badania alkomatem skala wystrzeliła - 51-latek był pijany jak bela!

Pijany jak bela pojechał po farbę

Do zdarzenia doszło w środę (14 września) przed południem, gdy dyżurny bialskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego kierowcy Citroena. Z informacji wynikało, że samochód w dziwny sposób porusza się po drodze, a sam kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Jego zachowanie na drodze wzbudziło podejrzenia jadącego za nim mężczyzny. Na miejsce natychmiast ruszyli policjanci bialskiej prewencji. Po krótkiej chwili funkcjonariusze na ul. Sidorskiej namierzyli francuskie kombi i jego właściciela. 51-letni mężczyzna został natychmiastowo poddany badaniu na obecność alkoholu.

SPRAWDŹ - Nowy taryfikator punktów karnych 2022. Będzie łatwiej stracić prawa jazdy

Takimi maszynami policjanci będą ścigać piratów drogowych! 30 motocykli BMW dla drogówki

Skala alkomatu wystrzeliła

Gdy alkomat skończył pomiar, potwierdziły się przypuszczenia zgłaszającego - bialczanin był kompletnie pijany. Urządzenie wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Podczas kontroli okazało się również, że na jego koncie figuruje zakaz kierowania pojazdami, a auto którym podróżował nie posiadało aktualnych badań technicznych. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna oświadczył, że alkohol pił dzień wcześniej, a teraz postanowił pojechać do sklepu po farbę.

ZOBACZ - Zjechał z drogi, chwilę później było po wszystkim. Koszmarny wypadek 74-letniego kierowcy

Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku „kierowcy na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE