Pilnuje porządku i dba o środowisko. Hybrydowy radiowóz zawitał w Unisławiu

2021-11-29 7:27
Hybrydowy radiowóz zawitał w Unisławiu
Autor: Policja Hybrydowy radiowóz zawitał w Unisławiu

Policjanci z Unisławia (woj. kujawsko-pomorskie) będą od teraz patrolować drogi w gminach Unisław i Kijewo Królewskie z pokładu ekologicznej hybrydy. Nowa Toyota Corolla Hybrid Touring Sports została oficjalnie przekazana w ręce mundurowych 25 listopada. Jakie osiągi ma oznakowane kombi?

W czwartek 25 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie odbyło się oficjalne wręczenie kluczyków do nowego radiowozu, który otrzymali policjanci z Posterunku Policji w Unisławiu. Nowy nabytek to bezpieczna i ekologiczna Toyota Corolla Hybrid Touring Sports. Kompaktowe kombi napędza benzynowa jednostka o pojemności 1,8-litra, która współpracuje z silnikiem elektrycznym. W efekcie łączna moc układu hybrydowego wynosi 122 KM, co pozwala na osiągnięcie pierwszej "setki" w ok. 11 sekund. Prędkość maksymalna tego modelu to 180 km/h. Osiągi nie robią dużego wrażenia, jednak zużycie paliwa już tak. W cyklu mieszanym (WLTP) niskoemisyjna Corolla potrafi spalić od 4,5 do 5,1 l/100 km.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE